Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 05.09.2018

Battlefield 5 çıkış tarihi EA DICE tarafından resmi olarak duyuruldu ve Ekim ayından itibaren piyasaya sürüleceği açıklandı. İkinci Dünya Savaşı teması ile oyuncuların karşısına çıkacak Battlefield 5 çıkış tarihi ile oyunculara sunuldu. Oyunun tanıtımının yapıldığı ve pek çok bilginin paylaşıldığı bu canlı yayının içeriğini sizlere başka bir haberimizde aktardık. Dilerseniz buraya ilerleyerek Battlefield 5 hakkındaki tüm bilgileri elde edebilirsiniz.

Battlefield 5

Battlefield 5 çıkış tarihi, belirli imkanlar ile öne alınabilecek.

Dünya çapında tüm oyuncular için 19 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülecek olan oyunu önceden oynamanızı sağlayabilecek bazı imkanlar bulunuyor. PC veya Xbox One platformlarında oyunu oynayacaksanız, bu imkanların her birinden faydalanabileceksiniz. PlayStation kullanıcılarını ise bekleyiş karşılayacak diyebiliriz. Xbox One platformunda EA Access üyeleri ve PC platformunda Origin Access aboneleri oyunu 11 Kasım 2018 tarihinden itibaren oynamaya başlayabilecekler.

Bu imkanların yanı sıra, Deluxe Edition sürümünü satın alarak oyunun deneyiminin tamamını 20 Kasım 2018 tarihinden itibaren yaşayabilirsiniz. Oyunun standart sürümünü ön sipariş ile bile olsa satın almak ise sizlere tarih konusunda herhangi bir avantaj sağlamayacak. Sürümlerden bahsetmişken, Premium sürümünün lafının edilmediğini fark etmiş olmalısınız. Bu oyun ile birlikte EA DICE çok farklı bir içerik sunumu yapacak. Özetlemek gerekirse, oyunun çıkış tarihi istisnalar dışında 19 Ekim 2018 olarak görünüyor.

Battlefield 5

Battlefield 5, özelleştirmeler dışında tüm içerikleri ücretsiz sunacak.

Tüm görsel özelleştirmelerin oyun içi satın almalar ile sunulacağı Battlefield 5, bunlar dışında ücretli ek içerik bulundurmayacak. Yani oyuna getirilecek olan güncellemeler, haritalar ve diğer her şey tüm oyunculara açık olacak. Eğer imkanınız bulunuyorsa, Los Angeles'a giderek E3 2018 kapsamında oyunun erken erişim sürümünü deneyimleyebilir ve herkesten önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabii ki bunları bizler de sizlere sunacağız. Oyun ile ilgili daha fazla bilgi için bizleri takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.