Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.09.2018

Battlefield 5, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Electronic Arts ve DICE tarafından yapılan bir duyuru ile birlikte 1 ay gibi bir süre için ertelendi. Buna rağmen Battlefield 5 çıkışında bir sürü eksik ile karşılaşacağız gibi görünüyor. En başta, War Stories modundaki eksikten bahsedelim. Battlefield 1’da 6 bölüm bulunurken, Battlefield 5 4 bölüm ile çıkacak ama bir süre sonra 5. de eklenecek. Çoklu oyuncu haritalarında da eksikler göreceğiz gibi görünüyoz. Zira, EA tarafından onaylanan bilgiye göre 8 adet harita olacak. Battlefield 1’da ise 10 harita vardı.

Battlefield 5 bu kadar eksiğe rağmen değer mi dersiniz?

Battlefield 5 içerisindeki bunca eksiğe rağmen, oyun içerisinde çıkış itibari ile bulunacak olan güzel şeyler de var elbette. Bunlardan biri de, oyunun en iyi çoklu oyuncu tecrübesini sunan Grand Operations. Ayrıca, Conquest, Team Deathmatch ve Domination da oyun içerisinde çıkış esnasında bulunacak. Fakat Battle Royale modu olan Firestorm bekleyenlere kötü haberimiz var. Zira, çıkış esnasında Firestorm göremeyeceğiz. Eğer bir karşılaştırma yapmak gerekirse Battlefield 5, içerisinde 4 çoklu oyuncu modu ile karşımıza çıkıyorken Battlefront 2, 6 çoklu oyuncu modu ile bizlere sunulmuştu.

Buraya kadar oyunun eksiklerinden bahsettik fakat hiç mi iyi bir şey yok oyun ile ilgili? Battlefield 5, zamanla ücretsiz indirilebilir içerikler ile kendini geliştirmeyi hedefliyor. Ayrıca, oyun içerisinde ganimet kutuları da bulunmayacak. Tides of War ve Firestorm modları da, çıkışını gerçekleştirdikleri an itibari ile fazlasıyla güzel olacak gibi görünüyor. Fakat, Battlefield 5’ın çıkışı esnasında bu kadar eksik olması da, gerçekten üzmüyor değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.