Battlefield 5 battle royale modu DICE tarafından geliştirilmiyor

Battlefield 5 battle royale modu DICE tarafından geliştirilmiyor

Bu oyun modunun arkasında farklı bir isim var.

EA DICE, Gamescom 2018 sırasında gerçekleşen NVIDIA sunumunda Battlefield 5 ile ilgili pek çok yeni bilgiyi oyunculara sundu. Bu bilgiler arasında yer almasa da oyunun son tanıtım videosunda gördüğümüz battle royale moduna dair yeni bir söylenti ortaya çıktı. Battle royale modu EA DICE tarafından değil başka bir geliştirici tarafından yapılıyor olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5 battle royale modu EA DICE tarafından geliştirilmiyor.

Geçtiğimiz hafta Rotterdam’ın Yıkımı başlığı ile paylaşılan tanıtım videosunun son saniyelerinde battle royale modunu görmüştük. Geliştiricilerin bu moda dair neredeyse hiçbir açıklamada bulunmamalarının mantıklı bir açıklaması ise ortaya çıktı. Battlefield serisini yıllardır geliştiren EA DICE, bu modun arkasındaki isim olmayacak. Şu anda ismi belli olmayan farklı bir stüdyonun çalıştığı iddia ediliyor.

Star Wars Battlefront topluluk yöneticilerinden Ben Walker tarafından da doğrulanan söylenti, modun başka bir stüdyo tarafından geliştirildiğine işaret ediyor. EA DICE bu mod konusunda bilgili olmadığı için böyle bir yol izlemiş olabilir ve bunun mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Sorun, modun Battlefield evrenine entegre olup olmamasında gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield serisinin hayranları oyunları kendilerine ait savaş ortamları sebebiyle beğeniyor ve her yeni oyunda EA DICE’ın yanında duruyor. Özelleştirmeler ile hayranlarının bir kısmını kızdıran DICE’ın battle royale modunu oyundan alakasız hale getirmemesi bekleniyor. Eylül ayının başında başlayacak olan açık beta testi ile bu konuda daha fazla bilginin ortaya çıkacağını düşünüyoruz.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.