Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 16.08.2018

EA DICE, Gamescom 2018 etkinliği için hazırlanan Battlefield 5 tanıtım videosu ile oyuncuların karşısına çıktı. Yeni tanıtım videosu, öncekilerin aksine serinin diğer oyunlarının videolarına benzer bir yapıda ve genellikle savaş-patlama sahnelerine odaklanıyor. Oyunun geçeceği bölgelerin bazılarının gösterildiği tanıtım videosunun yeni Battlefield oyununa dair pek çok bilgi taşıdığını söyleyebiliriz.

Battlefield 5 Gamescom 2018 tanıtım videosu oldukça hızlı.

Tanıtım videosunun son saniyelerinde oldukça ilginç bir durum yaşanıyor ve bir alev çemberinin askerleri sardığını görüyoruz. Bunun ne olduğunun farkına varamadıysanız hemen söyleyelim efendim, battle royale modu. EA DICE daha önce yaptığı açıklamalarda bu modun Battlefield 5'e entegrasyonunun test edildiğini belirtmişti. Görünen o ki sonuçtan memnun kalınmış ve tanıtım videosunda da olduğu gibi ana oyunda bir battle royale modu göreceğiz. Battle royale modunun gösterildiği sahnede tankların da bulunması, modda araç kullanılmasına izin verildiği anlamına geliyor olabilir. Bütün bunların Gamescom 2018 etkinliğinde netleşeceğini düşünüyoruz.

Rotterdam'ın Yıkımı tanıtım videosu, İkinci Dünya Savaşı'nın sokaklarda geçen çatışmalarını aktarmayı başarıyor. Önceki tanıtım videoları özelleştirmelere odaklanıyor olsa da, bu video ile birlikte geliştiriciler savaş alanına dönmüş. Dilerseniz hemen yukarıdan izleyebileceğiniz tanıtım videosunda Avrupa ve Kuzey Afrika savaş bölgelerini görüyoruz. Oyunda İkinci Dünya Savaşı'nın yaşandığı bütün bölgelere yer verilmesi, tarihi varlığını büyük ölçüde artıracaktır. Yakın zamanda gerçekleşecek olan Gamescom 2018 etkinliği sırasında EA DICE Battlefield 5 oyununa dair çok daha fazla bilgiyi oyunculara sunacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.