Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.04.2023

ASUS, ROG Ally adlı yeni el cihazıyla Valve'ın Steam Deck'ine rakip olmayı amaçlıyor. Her ne kadar bazı insanlar firmanın bu hafta, 1 Nisan Şaka Günü'nde yeni hareket halindeki bilgisayarını tanıtmasının bir şaka olduğunu düşünmüş olsa da, ASUS aslında cihazın üreticisidir ve cihaza ilk bakışı çoktan sağlamıştır. Cihaz ilk tanıtıldığında herhangi bir çıkış tarihi belirtilmemişti, ancak ASUS ve Best Buy şimdi ROG Ally'yi düşünen müşterilerin ön siparişler başladığında bilgilendirilmek üzere iletişim bilgilerini girebilecekleri bir ağ geçidi oluşturdu.

ASUS ROG ALLY, Steam Deck'i tahtından etmeye mi hazırlanıyor?

Haberle birlikte ROG Ally'nin ilk fragmanı da çıktı. Fragman, Steam Deck'e büyük ölçüde benzeyen yeni el cihazını gösteriyor. Taşınabilir bir oyun bilgisayarı olarak tasarlandığı düşünüldüğünde, Steam Deck ve Nintendo Switch'ten farklı bir görünüme sahip olacağını düşünmek zor.

Fragmanda bazı ilginç yönlerden bahsediliyor. Bu cihazın temel amacının, kullanıcıların hareket halindeyken oyun oynamalarına ve diğer platformlardaki oyunları bu cihaza aktarmalarına olanak sağlamak olduğu açık. Gerçek cihaza bir bakış, parmak çubukları, bir kontrol pedi ve birkaç yüz düğmesinin yanı sıra ROG Ally'nin yüzünü açıkça süsleyen bazı ışıklı unsurların oldukça tipik bir konfigürasyonunu ortaya çıkardı. ASUS Armory Crate işlevi ile diğer şeylerin yanı sıra çeşitli oyun ayarlarını bireysel olarak değiştirebilirsiniz.

ROG Ally'nin gerçek özellikleri henüz kamuoyuna açıklanmadı, bu nedenle bu sadece cihazın üst düzey bir özetidir. Bu nedenle ROG Ally'nin içi ve daha da önemlisi ne kadara mal olacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için daha sonrasını beklememiz gerekecek. ASUS ROG ALLY duyurusu yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok yazı mevcut. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. ASUS ROG ALLY yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.