Assassin’s Creed Odyssey çıkış tarihi, fiyat, sistem gereksinimleri ve daha fazlası

Assassin’s Creed Odyssey çıkış tarihi, fiyat, sistem gereksinimleri ve daha fazlası

Çok beklenen yapım hakkında en çok sorulan sorulara bu yazımız ile cevap getirdik.

Assassin’s Creed Odyssey, bir süredir haberlere konuk olan bir yapım. Bugüne kadar çok hakkında detaylı bilgiler paylaşmamıştık. Bu sebeple de, bu yazımızda oyun hakkında bildiğimiz şeylerden bahsedeceğiz. Assassin’s Creed Odyssey çıkış tarihi, fiyat, sistem gereksinimleri ve daha fazlasını sizlere sunmaya çalışacağız. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan asıl mevzulara geçelim ve oyun hakkında bütün bildiklerimizi bu yazıda toplayalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin's Creed Odyssey çıkış tarihi, fiyat, sistem gereksinimleri ve daha fazlası

Assassin’s Creed Odyssey çıkış tarihi ve fiyatı

Assassin’s Creed Odyssey, geçtiğimiz ay bizlere sunulan bir oynanış videosu ile birlikte, resmi çıkış tarihine kavuştu. Oynanış videosu içerisinde belirtilen bilgilere göre Assassin’s Creed Odyssey çıkış tarihi, 5 Ekim 2018 olarak belirlenmiş bulunuyor.. Yaklaşık 2 ay kadar sonra çıkışını gerçekleştirecek olan yapımın bir de 4 adet ön sipariş ile satın alınabilir paketi bulunuyor. Fiyat açısından şöyle bir göz gezdirdiğimizde ise, dudaklarımız biraz uçukladı.

Oyunun fiyat etiketleri yüzünden dudaklarımızın uçukladığından bahsetmiştik. Hemen neden uçukladığını anlatalım. Oyunun normal sürümünün ön sipariş fiyatı 209 TL. Bir sonraki paket olan Deluxe ise, 239 TL’ye sunuluyor. Buraya kadar pek bir sorun yok fakat bundan sonrasında büyük bir uçurum söz konusu. Assassin’s Creed Odyssey Gold paketi 349 TL’lik fiyat etiketine sahip. En son olarak da oyunun yeni karşılaştığımız Ultimate sürümü bulunuyor ve bu sürüm de 385 TL gibi büyük bir fiyat ile karşımıza çıkıyor.

Assassin's Creed Odyssey çıkış tarihi, fiyat, sistem gereksinimleri ve daha fazlası

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assassin’s Creed Odyssey paket içerikleri

Oyuna o uçuk fiyatlarla ön sipariş vermeniz durumunda ne gibi içeriklerle karşılaşacağınız konusunda da bilgi sahibiyiz. Eğer oyunun standart sürümünü satın alırsanız, ön sipariş ekstrası olarak The Blind King isimli göreve sahip olabiliyorsunuz. Oyunun Deluxe sürümü, standart sürümünün içeriklerinin yanı sıra, Kronos Paketi, Alacakaranlık Habercisi Paketi, Kaprikorn Deniz Paketi, 1 geçici tecrübe takviyesi ve 1 geçici Drahmi takviyesi veriyor.

Assassin’s Creed Odyssey Gold sürüm itibari ile, ekstralar daha da renkleniyor. Bu paket itibari ile oyuna 3 gün erkenden erişim hakkı kazanıyorsunuz. Bu paket içerisinde, oyun sezon geçişi ile birlikte sunuluyor. Aslında serinin daha önceki oyunlarının bu sürümünde, Deluxe içeriği de bulunuyordu fakat sezon geçişi ve Deluxe sürüm içeriğini elde etmek istiyorsanız, Assassin’s Creed Odyssey Ultimate sürümünü satın almanız gerekmekte.

Assassin's Creed Odyssey çıkış tarihi, fiyat, sistem gereksinimleri ve daha fazlası

Assassin’s Creed Odyssey sistem gereksinimleri

Assassin’s Creed Odyssey sistem gereksinimleri konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat oyuna göz gezdirdiğimizde, zaten oyunun Assassin’s Creed Origins ile aynı grafiklere sahip olduğunu görebiliyoruz. Bu sebeple de, oyunun tamamen aynı olmasa bile, serinin önceki oyunu ile benzer sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyduğunu söylemek mümkün. Hemen aşağıda, serinin bir önceki oyununun sistem gereksinimlerini bulabilirsiniz. Resmi sistem gereksinimleri açıklandığında, resmi olan sistem gereksinimleri ile değiştireceğiz.

Minimum sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-2400s @ 2.5 GHz ya da AMD FX-6350 @ 3.9 GHz
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD R9 270
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 42 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i7- 3770 @ 3.5 GHz ya da AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 ya da AMD R9 280X
 • Depolama: 42 GB kullanılabilir alan

 


Assassin's Creed Odyssey
Assassin's Creed Odyssey inceleme    Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.