Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.02.2023

Yeni Assassin's Creed Codename Red söylentisi ile oyun hakkında bazı kısa yeni bilgiler ortaya çıktı. Ubisoft, Codename Red'i 2022'nin ikinci yarısında açıkladı. Bu, Assassin's Creed Infinity'nin bir parçası olan ve sonunda seriyi feodal Japonya'ya götürecek yeni bir Assassin's Creed oyunudur. Codename Red'in neler içereceği hakkında henüz çok fazla bilgi yayınlanmamış olsa da, gelecekte yayınlandığında neleri bekleyeceğimize dair artık daha net bir fikrimiz var.

Yeni bir Assassin's Creed Codename Red söylentisi çıktı

Insider Gaming makalesine göre Assassin's Creed Codename Red şimdiden sızmaya başladı. Red'in, Ubisoft'un geçmişte franchise ile yaptığı gibi iki farklı oynanabilir karakter etrafında döneceği bildiriliyor. Ancak oyun hakkında genel olarak neredeyse çok az şey açıklandı. Red ayrıca diğer son Assassin's Creed oyunlarına göre gizliliğe daha fazla vurgu yapacak. Buna ek olarak, makale Codename Red'in geliştirilmesinin "iyi durumda" olduğunu söyleyerek devam ediyor. Bu da bu yıl içinde daha fazla şey duyabileceğimiz anlamına geliyor.

Daha önce bildirildiği üzere, Codename Red'in gelecekteki Assassin's Creed maceraları için bir tür yeni ev görevi görecek olan Assassin's Creed Infinity'nin bir parçası olarak piyasaya çıkacak ilk oyun olması planlanıyor. Ubisoft, Red'e ek olarak, seriyi 1692 cadı mahkemelerine yakın Salem'e taşıyacak gibi duran Codename Hexe'i de açıkladı. Red'in Hexe'den önce piyasaya çıkacaktır. Bu nedenle bu oyunla ilgili bir süre hiçbir şey duymamamız muhtemel.

Yakın gelecekte, serinin yepyeni bir bağımsız oyunu olan Assassin's Creed Mirage'ın 2023'ün sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Yeni yıla girerken Ubisoft Mirage hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak oyun piyasaya çıktığında PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One ve PC'de satışa çıkacaktır. Yeni Assassin's Creed Codename Red söylentisi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Yeni Assassin's Creed Codename Red söylentisi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.