Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.04.2023

Paizo ve BKOM Studios arasındaki işbirliği sayesinde 2 yeni Pathfinder video oyunu üretilecek. Bu ilişki bugün Paizo ve BKOM Studios tarafından resmi olarak duyuruldu. İlk Pathfinder video oyunu bu yılın sonlarında Steam'de yayınlanacak, ikinci oyunun ise "geliştirmenin ilk aşamalarında" olduğu söyleniyor. Her iki video oyunuyla ilgili herhangi bir bilgi yok. Ancak "yakında" daha fazla bilgi gelecek.

Yoldaki 2 Pathfinder oyunu hakkında pek bir bilgi vermediler

Dungeons & Dragons macerasının masa oyunu uyarlaması olan Tomb of Annihilation video oyunu, muhtemelen TTRPG meraklılarının BKOM Stüdyosu hakkında bildikleri şeydir. Ayrıca, Relic Entertainment için paralel bir stüdyo olarak çalıştılar ve Age of Empires IV'ün yanı sıra Overloot, Sunday Gold ve Little Lords of Twilight gibi oyunları ürettiler.

BKOM Studios CEO'su Frederic Martin bir basın açıklamasında, "Bu işbirliği için çok heyecanlıyız. Rol yapma oyunlarını kesinlikle seviyoruz (BKOM'daki birçoğumuz zaten bu topluluğun bir parçasıyız) ve zaten Pathfinder markasının hayranlarıydık. Paizo'da, ortak bir vizyonu hayata geçirmek için işbirliği yapabileceğimiz ideal bir ortak bulduk. Bu sektörde 26 yıl geçirdikten sonra, tekrar çalışmak istediğinizi bildiğiniz insanlar vardır. Ve John Feil (Paizo Lisanslama Direktörü) kesinlikle onlardan biri. John ve meslektaşlarıyla birlikte üzerinde çalıştığımız projeler hakkında daha fazla bilgi vermek için sabırsızlanıyoruz. Gelecek oyunlar BKOM'un PC ve konsollarda benzersiz ve anlamlı oyun deneyimleri sunma vizyonuyla mükemmel bir uyum içinde." dedi.

Dungeons & Dragons gibi iyi bilinen bir masaüstü RPG olmasına rağmen Pathfinder'ın D&D kadar çok video oyunu uyarlaması olmadı. Owlcat Games'in başarılı Pathfinder Kingmaker ve Wrath of the Righteous oyunlarını üretmesine rağmen, diğer yapımcılar henüz Golarion dünyasını ve Pathfinder oyununu dijitalleştirmeye çalışmadı. 2 yeni Pathfinder oyunu duyurusu yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde sizi bekleyen daha birçok yazı var. Şimdi, diğer yazılarımızdan bahsedelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. 2 yeni Pathfinder oyunu duyurusu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.