Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.01.2024

Counter-Strike dünyasında nadir bulunan, efsanevi bir AK-47 Case Hardened skin, oyunun yayınlanmasının üzerinden geçen 10 yılın ardından CS2 ile nihayet keşfedildi. Bu eşsiz skinden sadece bir tane mevcut. Dahası, tahmini olarak 1 milyon dolar değerinde. 1 milyon dolar gibi bir değere sahip olan bu yeni CS AK-47 Case Hardened skin ve hikayesinden bu haberimizde bahsedeceğiz.

CS:GO'nun Nadir Değerli Skinleri

CS:GO, silah tiplerine, desenlere, float (aşınma) ve daha pek çok özelliğe dayalı olarak birçok varyasyonda skin sunmaktadır. Özellikle Case Hardened skinleri, parlak mavi bir patina ile kaplı olan Blue Gem adlı nadir bir türe sahiptir. Bu skinler genellikle oyunun en nadir ve en pahalı eşyaları arasında yer almaktadır. Örneğin, bir Blue Gem bıçağın sahibine 1.5 milyon dolar teklif edildiği ve reddedildiği bilinmektedir.

Efsanevi Blue Gem: AK-47 Case Hardened

Ancak şimdi, bu nadir Blue Gem türü, bu sefer AK-47 için ortaya çıktı. CS2'nin en iyi ve en popüler silahlarından biri olan AK-47'nin bu efsanevi Blue Gem versiyonu, bir tanesi mevcut olmak üzere benzersiz bir değere sahiptir ve yaklaşık olarak 1 milyon dolar olarak tahmin edilmektedir. CS:GO'ya 2013 yılında eklenen Case Hardened AK-47 skinine rağmen, hiç kimsenin StatTrak, Factory New, 661 desen versiyonunu açmamış veya oluşturmamış olduğu bilinmektedir. Birçok Minimal Wear durumunda StatTrak 661 desen AK mevcut olmasına rağmen, Factory New versiyonu hiç bulunamamıştır.

1 Milyon Dolar Değerindeki CS Skin ve Keşfedilişi

Ancak, 15 Haziran'da, Çin ticaret sitesi Buff'ın veritabanında yeni bir skin ortaya çıktı. Sonunda, neredeyse efsanevi AK-47 Case Hardened StatTrak Factory New 661 deseninin varlığı belli oldu. Popüler Twitch yayıncısı ohnePixel, keşfi X/Twitter üzerinden duyurarak, sahibinin satışa çıkarsa skinin değerini 800,000 ile 1 milyon dolar arasında olduğunu söyledi. Bu çılgın fiyata rağmen, bu CS2 skini, oyun içindeki en değerli skin unvanını elinde bulunduran 387 desen Karambit Case Hardened'dan hala daha düşük bir değere sahiptir; bu nadir bıçak, tahmini değeri 1.5 milyon doların üzerindedir.

Şu an için skinin kimin sahip olduğu belirsizdir ve muhtemelen özel bir envanterde bulunmaktadır. Ayrıca, skinin üzerinde herhangi bir çıkartma yok. Bu durum, değeri önemli ölçüde etkileyecektir. Örneğin, 2022 yılında Minimal Wear versiyonu, StatTrak 661 setine ait, 400,000 doların üzerinde bir rekor fiyatla satılarak dikkat çekmiştir.

CS topluluğu, 1 milyon dolar değerindeki efsanevi AK-47 Case Hardened skin keşfi ile sarsıldı. Oyunun 10 yıl önce eklenen bu nadir skinin, bir kez daha oyunun içinde var olduğunun ortaya çıkması, oyuncular arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda. Ancak skinin sahibi ve gelecekteki satış durumu hala belirsizliğini koruyor. Bu nadir skinin CS:GO tarihinde nasıl bir etki bırakacağını görmek için oyuncuların ve koleksiyonerlerin heyecanla beklemesi gerekecek gibi duruyor.

Bütün bunlar bir yana, sitemizde sizi bekleyen daha birçok yazımız var. Şimdi, en iyi 20 isekai anime tavsiyelerimize göz gezdirebilirsiniz. Ardından, Evangelion izleme sırası da kesinlikle işinize yarayacaktır. Sonra, Hobbit izleme sırası rehber yazımıza bakmanızda büyük fayda olacaktır. Bir de, Prince of Persia The Lost Crown inceleme yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Başka yazılarımızda, görüşmek üzere!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.