Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 11.01.2023

PUBG, çıktığı günden bu yana hala fazlasıyla sağlam oyuncu kitlesine sahip. Dahası, hala daha yeni oyuncular elde ediyor. Sürekli olarak yeni oyuncuların gelmesi demek, insanların tavsiyeye ihtiyacı olması demek. Bu yüzden, Mobile, Lite ve normal sürüm fark etmeksizin, işte size yeni PUBG oyuncuları için 15 tavsiye. Önce, tavsiyelerimizi listeleyeceğiz. Ardından da, vermiş olduğumuz tavsiyelerimizi detaylandıracağız. Dilerseniz, şimdi bu tavsiyelerimize geçelim.

Yeni PUBG oyuncuları için 15 tavsiye

 1. İniş noktanızı dikkatlice seçin
 2. Silahları ve eklentileri hızlıca toplayın
 3. Envanterinize öncelik verin
 4. Siperleri avantajınıza kullanın
 5. Silahların geri tepme şekillerini öğrenin
 6. Ayak seslerini dinleyin
 7. Haritayı hızlıca geçmek için araçları kullanın
 8. Nişan alıştırması yapın
 9. Çemberin farkında olun
 10. Takımınızla iletişim kurun
 11. Çemberin kenarında oynayın
 12. 'Ping' özelliğini kullanın
 13. Ayrılmaktan korkmayın
 14. Farklı oyun tarzları deneyin
 15. Gözünüz mini haritada olsun

 

Yeni PUBG oyuncuları için 15 tavsiye açıklaması

Sizlere, biraz önce listemizi gösterdik. Şimdi, sırada bu tavsiyeleri anlatmak var. Zira, vermiş olduğumuz tavsiyelerin açıklamasını yapmamız da şart. Bazen özet bir bilgiden pek bir şey anlamak mümkün olmuyor. Bu yüzden, detaylı bir şekilde bahsedelim.

İniş noktanızı dikkatlice seçin

Diğer oyuncularla karşılaşmadan silah ve teçhizat bulma şansınızı artırmak için daha az popüler alanlara inmeye çalışın. Ancak seçtiğiniz alanın yeterli ganimete sahip olduğundan ve güvenli bölgeden çok uzak olmadığından emin olun.

Silahları ve eklentileri hızlıca toplayın

Yeni PUBG oyuncuları için ikinci tavsiye, silah ve eklentiler ile ilgili. İndikten hemen sonra, hayatta kalma şansınızı artırmak için silah ve eklenti arayın. Eklentileri olan iyi bir silah, erken dövüşlerde size avantaj sağlayacaktır.

Envanterinize öncelik verin

Envanter alanınız sınırlıdır, bu nedenle aldığınız öğelere öncelik verin. Silahları, eklentileri ve iyileştirici öğeleri kolay erişilebilir yuvalarda tutun ve ihtiyacınız olmayan öğeleri bırakmayı düşünün.

Siperleri avantajınıza kullanın

Yeni PUBG oyuncuları için bir başka tavsiye de siperler. Düşmanlarınızdan saklı kalmak ve onları şaşırtmak için araziyi, binaları ve diğer nesnelerden faydalanın. Düşmanlarınızla aranızda her zaman bir siper olmasına çalışın.

Silahların geri tepme şekillerini öğrenin

PUBG'deki her silahın kendi geri tepme modeli vardır, bu nedenle her silahın ateş ederken nasıl davrandığını öğrenmek önemlidir. Ateş ederken fareyi veya joystick'i aşağı çekerek geri tepmeyi telafi etmeye çalışın.

Ayak seslerini dinleyin

Yeni PUBG oyuncuları için vereceğimiz bu tavsiye, dikkatinizi istiyor. Her zaman ayak seslerinin farkında olun. Çünkü bu, yakındaki oyuncuların konumunu ele vermesi muhtemel bir adım olur. Ayak seslerini daha iyi duymak için bir kulaklık kullanın.

Haritayı hızlıca geçmek için araçları kullanın

Araçların büyük mesafeleri hızla kat etmek için harika bir yol olması mümkündür. Ancak aynı zamanda çok fazla gürültü yaparlar ve diğer oyuncuları çekebilirler. Aracınızın çıkardığı gürültünün farkında olun ve onu çembere ulaşmanın bir yolu yerine hızlı bir kaçış seçeneği olarak kullanmayı düşünün.

Nişan alıştırması yapın

Yeni PUBG oyuncuları için kesinlikle önemli bir tavsiye de alıştırma yapmak. PUBG'de başarının anahtarı isabetli atış yapmaktır. Çatışmalarda hayatta kalma şansınızı artırmak için hem dürbünlü hem de dürbünsüz nişan alıştırması yaptığınızdan emin olun.

Çemberin farkında olun

Gözünüz daima mini haritada olsun ve bir sonraki çemberin nerede olacağını tahmin etmeye çalışın. Bu, nereye hareket edeceğiniz ve ne zaman savaşacağınız konusunda karar vermenize yardımcı olacaktır.

Takımınızla iletişim kurun

Yeni PUBG oyuncuları için tavsiye arıyorsanız, takımınıza dikkat etmelisiniz. Eğer bir takımla oynuyorsanız, etkili bir şekilde iletişim kurduğunuzdan emin olun. Silahlar ve teçhizat, düşman pozisyonları ve çemberin konumu hakkında bilgi paylaşın.

Çemberin kenarında oynayın

Çember küçüldüğünde, merkez yerine kenarına gitmeyi düşünün. Bu size bir taraftan koruma ve gelen oyuncuları daha iyi görme imkanı sağlayacaktır.

'Ping' özelliğini kullanın

Yeni PUBG oyuncuları için bir tavsiye de işaretleme özelliğiyle ilgili. Eşyaların, düşmanların ve takımınız için önemli olan diğer noktaların yerini işaretlemek için ping özelliğini kullanın.

Ayrılmaktan korkmayın

Bir dövüş sizin lehinize gitmiyorsa, ayrılmaktan ve yeniden konumlanmaktan korkmayın. Hayatta kalmak ve başka bir gün savaşmak daha iyidir.

Farklı oyun tarzları deneyin

Yeni PUBG oyuncuları için tavsiye konusunda sona yaklaşıyoruz. Sizin için en iyi olanı keşfetmek için farklı oyun tarzlarını deneyin. Agresif veya pasif olun, tek başınıza veya bir takımda, sizi en uzun süre hayatta tutan şeyin ne olduğunu öğrenin.

Gözünüz mini haritada olsun

Gözünüz daima mini haritada olsun ve düşmanların, araçların ve bir sonraki çemberin konumlarını takip etmek için haritayı kullanın. Ayrıca, haritayı gezmek ve gelecekteki çember hareketlerini tahmin etmek için kullanabilirsiniz.

Yeni PUBG oyuncuları için 15 tavsiye dışında ne var?

Şimdi, PUBG sistem gereksinimleri rehber yazımıza bakmak isteyebilirsiniz. Zira, oyuna başlamadan önce, PC kaldırır mı kaldırmaz mı öğrenmek şart. Ayrıca, PUBG Şekilli Nickler yazımız da kesinlikle faydalı olacaktır. Sonuçta, havalı bir nick kim istemez? Dahası, PUBG şekilli isim sembolleri yazımız da var. Bu sayede, bulduğunuz isme şekil verebilirsiniz.

Yeni PUBG oyuncuları için başka ne tavsiye edersiniz?

Sizler için kesinlikle önereceğimiz şeylerden biri de, telefonlar. Şimdi, PUBG Mobile 90 FPS destekleyen telefonlar yazımızı kontrol etmenizde fayda var. Zira, ne kadar yüksek FPS, o kadar yüksek skorlar.

Yeni PUBG Mobile oyuncuları için PC üzerinde oynama konusunda tavsiye var mı?

Siz de, oyunu PC'de oynamak istiyor olabilirsiniz. Eğer böyle bir dileğiniz varsa, PUBG Mobile PC indirme ve bilgisayarda PUBG Mobile oynama yazımız var. Bu yazımız sayesinde, oyunu PC'nize indirebilirsiniz ve oynayabilirsiniz. Sonuçta, PC'de daha rahat, değil mi?

Yeni PUBG oyuncuları için en önemli tavsiye nedir?

Kesinlikle ama kesinlikle dikkat etmeniz gereken şeyler var. Bunlardan en önemlisi de, hesap alışverişi. Şu anda, PUBG hesap satmak, satın almak yasak mı rehber yazımıza bir bakın. Bu rehber yazımızda, yaptırımlardan dahi bahsettik.

Yeni PUBG oyuncuları için isim tavsiye eder misiniz?

Elbette. Hem de, bir sürü isim tavsiyemiz var. Daha önce aslında paylaşmıştık. Bu yüzden, buraya listelemek yerine, sizleri yazımız ile buluşturalım. Şimdi, PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri yazımıza bakmanızda fayda olacaktır. Bu sayede, dilediğiniz gibi bir isim bulabilirsiniz.

Umarız ki, PUBG oyuncuları için gerçekten faydalı bir yazı olmuştur. Çünkü, 15 adet tavsiye verdik. Dahası, başka tavsiyelerimizden ve rehberlerimizden de bahsettik. Siz de, dilediğinizi kullanabilirsiniz. Bu sayede, çok daha rahat bir oyun tecrübesi elde edersiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.