Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.09.2020

Microsoft ekibinin ellerinden merakla beklenen 2 adet konsol olan Xbox Series X ve Xbox Series S, en sonunda gün yüzüne çıkıyor. Ülkemizde en çok merak edilen konu ise Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyat etiketleriydi fakat en sonunda bu bilgi de gün yüzüne çıktı. Görünüşe göre, gerçekten çok can yakacak olan fiyatlar ile karşı karşıyayız ve bu durumda ne yapacağımız hakkında açıkçası çok da bir fikrimiz yok. Oturup izleyeceğiz sadece konsolun varlığını gibi görünüyor.

Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyat etiketleri belli oldu

Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyat etiketleri can yakıyor

Microsoft'tan beklenilen Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının fiyatlarından bahsedelim biraz da. Xbox Series X, görünüşe göre gerçekten çok sıkacak özellikle. Bunun sebebi de, gerçekten çok yüksek olan fiyat etiketi. Verilen bilgilere göre Xbox Series X, 7499 TL'den satışa çıkacak. Elbette Xbox Series S o kadar yüksek bir fiyat etiketine sahip değil fakat onun da fiyatının hiç de az olduğu söylenemez. Zira, Xbox Series S ise 4599 TL'den ülkemizde satışa sunulacak.

Bu fiyat etiketlerini ödediğimizde elimize ne geçiyor diye sorarsanız, bir oyun konsolu. Bir tık daha uygun bir fiyat etiketi ile oyuncularla buluşacak olan Xbox Series S, 4TFLOPS performans değerine sahip ve 2K çözünürlükte bir tecrübe sunuyor. Xbox Series X ise, 12TFLOPS performans değerine sahip, 16GB GDDR6 bellek kullanan, 560 GB/s bant genişliğine sahip, 4K ve 8K çözünürlük destekleyen bir konsol.

Elbette konsolları seviyoruz ve oyun oynamak için harika fırsatlar sunuyorlar fakat bu fiyat etiketleri gerçekten hiç cebe hitap etmiyor. En kötü şartta 2K çözünürlük destekli konsol olan Xbox Series S aldıktan sonra, bir de ağız tadıyla oynayabilmek için 2K monitör veya TV almak gerekiyor. Bunu da geçtik, üstüne bir de TL değerleri gerçekten çok can sıkan oyunları satın almak gerekiyor. Bu masrafların cidden ardı arkası kesilmiyor ve hep yeni bir şeyler çıkıyor. Bu gidişle yakında oyun da oynayamayacağız gibi hissediyoruz fakat zaman ne gösterir, bunu da bilemeyiz. Umarız ki her şey yoluna girer ve günlük hayatın stresinden, sinirinden uzaklaştıran oyunlarımıza daha rahat kavuşabiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.