Xbox One, 120Hz desteğine kavuşuyor

Xbox One, 120Hz desteğine kavuşuyor

Microsoft, Xbox One kullanıcılarına 120Hz ile daha iyi bir oyun zevki sunmayı amaçlıyor.

Microsoft, Xbox One için gelecek Mayıs ayı güncellemesi ile Xbox One 120Hz desteğinin geleceğini açıkladı. Arayüz iyileştirmeleri, erişilebilirlik ve görüntü çıkışına getirilen yeniliklerle beraber E3 arefesinde olan Microsoft en son konsolu olan Xbox One serisini boş geçmeyi planlamıyor. Bu güncellemeyle gelen en önemli özellikse 120Hz desteği. Gelin biz de şöyle kısaca bir bakış atalım.

Xbox

120Hz Yenileme Hızı

  • Yeni güncellemenin en göze çarpan özelliği, 1080p ve 1440p çözünürlüklere getirilen 120Hz desteği. Xbox daha da geliştirdiği görüntü çıkışı desteği ile üst seviye oyuncu ekranlarına ya da televizyonlarına sahip kullanıcılarına daha iyi bir oyun zevki sağlamayı amaçlıyor.

Oyun ve Uygulama Gruplama

  • Oyun kütüphanelerini yönetmekte zorluk çeken kullanıcılarından aldığı geri dönütler karşısında Microsoft kullanıcılarına daha ulaşılabilir bir arayüz için oyun ve uygulama gruplama sistemi getirmeyi planlıyor.
  • Oyuncular artık oyunlara ve uygulamalara ekleyeceği etiketlerle oyunlarını gruplayabilecek ve bunları istediği şekilde yönetebilecek. Ayrıca bu özellik Xbox hesaplarına bağlı olacağı için başka Xbox One konsollarında da kullanılabilir olacak. Ancak ilk aşamada bu özellik sadece Alfa grubuna açık olacak.

Kılavuz Ekranında Video Kırpma

  • Geçtiğimiz ay oyuncuların oyun içi görüntü ve video yakalayıp doğrudan Twitter’a atmalarını sağlayan özelliği getiren Microsoft, gelecek ay bu özelliği geliştirmeyi planlıyor. Oyuncular artık yakaladıkları anları kılavuz ekranında hemen kırpabilecek ve böylece Upload Studio uygulamasına gerek kalmadan bu özelliği kullanabilecekler.

Gelişmiş Aile Ayarları

  • Bu güncellemede aileleri de unutmayan geliştiriciler, kullanıcıların tüm aile ayarlarını yönetebilecekleri bir “Ayrıntılar” sayfası ekliyor. Ebeveynler bu sayfa sayesinde birçok seçeneği ayarlayabilecek ama ekran süresi sınırı ve aktivite raporlarına sadece internet üzerinden erişim geçerli olacak.

Xbox Aksesuarlar Uygulamasına İyileştirmeler

  • Aksesuarlar Uygulaması, konsolun arayüzüne uygun olması için modernleştiriliyor.

Sezgisel Tuş Komutları

  • Kullanıcıların akıcı bir arayüz deneyimi yaşaması için tuş komutlarına bir takım değişiklikler gelecek.

Mayıs ayı güncellemesinin Insiderlar için önümüzdeki haftalarda çıkması bekleniyor. Dilerseniz buraya tıklayarak detaylı güncelleme raporunu inceleyebilirsiniz ya da buraya tıklayarak Microsoft’un en yeni konsolu için çıkacak No Man’s Sky’ın çıkış tarihini öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın