Avatar
Yazar: Batuhan Dağdelen, Editör Yazım tarihi: 05.02.2024

Xbox Game Pass oyun kütüphanesinden Şubat 2024 ayında ayrılan yapımlar belli oldu. Game Pass sisteminden bu ay iki oyun ayrılıyor. Galactic: Civilizations III ve OPUS: Echo of Starsong - Full Bloom Edition Şubat 2024'te Game Pass kataloğundan ayrılan oyunlar olacak.

Xbox Game Pass kütüphanesinden Şubat 2024 ayında ayrılacak oyunlar

Aşağıdaki oyunlar Xbox Game Pass'ten 15 Şubat 2024 tarihinde kalkacak. O zamana kadar, bu oyunları tecrübe etme şansınız devam edecek. İşte, hizmetten kalkacak oyunlar:

  • OPUS: Echo of Starsong - Full Bloom Edition (Konsol/PC)
  • Galactic Civilizations III (PC)

Game Pass servisinden kalkmadan önce bu oyunları denemek için son şansınız. Ayrıca Game Pass sahipleri eğer bu oyunları satın almak isterlerse %20 indirimden faydalanabilecek. 

OPUS: Echo of Starsong

Opus Echo of Starsong
Şubat 2024 ayı Xbox Game Pass sisteminden kalkacak olan oyun: Opus Echo of Starsong

OPUS Echo of Starsong, Tayvanlı bağımsız stüdyo SIGONO tarafından geliştirilmiştir. Metin odaklı, side scroller ve macera türünde bir visual novel oyunudur. Serinin üçüncü oyunu olan yapım önceki oyunlar gibi oyuncuyu hikaye, bulmaca ve keşif ile baş başa bırakıyor. Oyun 1 Eylül 2021 tarihinde macOS ve Windows için çıktı ve olumlu yorumlar aldı. Geliştirilen versiyonu OPUS: Echo of Starsong - Full Bloom Edition ile beraber seslendirme eklenen oyun, Nintendo Switch’e 11 Mayıs 2022 tarihinde çıkışını yaptı. 25 Ağustos 2022 tarihinde de Game Pass aracılığıyla en nihayetinde Xbox One ve Series konsolları için çıkışını yaptı. Oyunun son olarak 17 Kasım 2022 tarihinde iOS mobil versiyonu çıktı. OPUS Echo of Starsong eleştirmenler ve oyuncular tarafından çoğunlukla olumlu yorumlar aldı.

Galactic Civilizations III

Galactic Civilizations III
Şubat 2024 ayı Xbox Game Pass sisteminden kalkacak olan oyun: Galactic Civilizations III

Stardock tarafından Microsoft Windows için geliştirilen Galactic Civilizations III, sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Serinin ikinci oyunu olan Galactic Civilizations II: Dread Lords’un devamı niteliğindedir. Oyunun tam sürümü Mayıs 2015 tarihinde çıktı. Buna ilaveten Mercenaries adlı ilk genişleme paketi ise Şubat 2016’da oyuncular ile buluştu. Galactic Civilizations III eleştirmenlerden genel olarak olumlu yorumlar aldı. Bunun yanı sıra oyun metacritic üzerinde 81 puanla başarılı yapımlar arasında yer alıyor. Ayrıca, dilerseniz Xbox Game Pass Core oyunları listemize de bir göz gezdirebilirsiniz. Şimdi, bol keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.