Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.12.2023

AyrıcaXbox Game Pass, bildiğiniz üzere gerçekten uygun fiyatlara efsane oyunlar sunan bir hizmet. Ancak, bu hizmetin de birden fazla paketi var. Xbox Game Pass Core da bu paketlerden biri. Peki, Xbox Game Pass Core oyunları hangileri? Bu sorunun yanıtını, şu anda mevcut olan 38 Xbox Game Pass Core oyunu listesi ve ardından açıklamaları ile yanıtlayacağız. Fakat, önce önemli bir soruya yanıt getirelim.

Xbox Game Pass Core nedir?

Xbox Game Pass Core, Xbox Live Gold’un yerini alan bir oyun servisidir. Bu servis, Xbox Series X|S veya Xbox One konsolunuzda oynayabileceğiniz 25’ten fazla yüksek kaliteli oyunun yanı sıra, çevrimiçi çok oyunculu oynama, üye fırsatları ve indirimler sunar. Xbox Live Gold ile aynı fiyata, 159,00 TL/ay, abone olabilirsiniz. Xbox Live Gold üyeleri, ek ücret ödemeden Game Pass Core üyesi olurlar. Game Pass Core oyunları hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

38 Xbox Game Pass Core oyunu

 1. Among Us
 2. Astroneer
 3. Celeste
 4. Chivalry 2
 5. Dead Cells
 6. Descenders
 7. Dishonored 2
 8. Doom Eternal
 9. Fable Anniversary
 10. Fallout 4
 11. Fallout 76
 12. Firewatch
 13. Forza Horizon 4
 14. Gang Beasts
 15. Gears 5
 16. Golf With Your Friends
 17. Grounded
 18. Halo 5 Guardians
 19. Halo Wars 2
 20. Hellblade Senua’s Sacrifice
 21. Human Fall Flat
 22. Inside
 23. Limbo
 24. Ori and The Will of the Wisps
 25. Overcooked! 2
 26. Payday 2 Crimewave Edition
 27. PowerWash Simulator
 28. Psychonauts 2
 29. Slay The Spire
 30. Spiritfarer: Farewell Edition
 31. Stardew Valley
 32. State of Decay 2 Juggernaut Edition
 33. Superliminal
 34. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge
 35. The Elder Scrolls Online
 36. Totally Reliable Delivery Service
 37. Unpacking
 38. Vampire Survivors

 

Xbox Game Pass Core oyunları

Among Us

Bu çevrimiçi çok oyunculu oyun, uzay geminizdeki görevleri tamamlamaya çalışırken, aranızdaki hainleri bulmanızı gerektiriyor. Hainler, diğer oyuncuları öldürerek veya sabotaj yaparak gemiyi ele geçirmeye çalışıyor. Ayrıca, hem sesli hem de yazılı sohbet özelliği sunuyor. Ayrıca, oyunun kurallarını ve haritalarını özelleştirebilirsiniz.

Astroneer

Astroneer, uzayda keşif yapmanızı sağlıyor. Gezegenlerin yüzeyini şekillendirebilir, kaynakları toplayabilir, araçlar ve yapılar inşa edebilir, ve uzaylı yaşam formlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor.

Celeste

Xbox Game Pass Core oyunları arasında kesinlikle önemli bir yere sahip bu oyuna kesinlikle bakmalısınız. Celeste, zorlu bir platform oyunudur. Ana karakter Madeline, Celeste Dağı’nın zirvesine tırmanmaya çalışırken, engelleri aşmak ve içsel demonlarıyla yüzleşmek zorundadır. Oyun, güzel grafikleri, sürükleyici müzikleri ve duygusal hikayesiyle övgü toplamıştır.

Chivalry 2

Chivalry 2, orta çağ savaşlarını canlandıran bir aksiyon oyunudur. Oyun, 64 kişiye kadar destekleyen çevrimiçi çok oyunculu modda, farklı sınıfları, silahları ve haritaları deneyebilirsiniz. Oyun, gerçekçi fizikleri, kanlı sahneleri ve komik anlarıyla eğlenceli bir deneyim sunuyor.

Dead Cells

Dead Cells, bir roguelike metroidvania oyunudur. Ölümsüz bir hücre kümelenmesi olarak, bir adanın zindanlarını, kalelerini ve ormanlarını keşfederek, öldüğünüzde kaybettiğiniz silahları, becerileri ve güçlendiricileri geri kazanmaya çalışırsınız. Oyun, akıcı oynanışı, zengin çeşitliliği ve yüksek zorluk seviyesiyle öne çıkıyor.

Descenders

Descenders, bir bisiklet yarışı oyunudur. Oyun, rastgele oluşturulan haritalarda, farklı bisiklet tipleriyle, çeşitli engelleri aşarak, hızlı ve dengeli bir şekilde bitiş çizgisine ulaşmanızı gerektiriyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 8 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor.

Dishonored 2

Xbox Game Pass Core oyunları arasındaki çok önemli oyunlardan birine geldi sıra. Dishonored 2, bir aksiyon-macera oyunudur. Oyun, Corvo Attano veya Emily Kaldwin olarak, babanızın/annenizin tahtını gasp eden cadı Delilah’ı durdurmak için, Karnaca adlı egzotik bir şehirde, gizlilik veya şiddet kullanarak, farklı görevleri tamamlamanızı sağlıyor. Oyun, seçimlerinizin sonuçlarını, oyun dünyasını ve hikayeyi etkilediği bir sistem sunuyor.

Doom Eternal

Doom Eternal, bir FPS (birinci şahıs nişancı) oyunudur. Oyun, Doom Slayer olarak, cehennemden gelen şeytani yaratıklara karşı, çeşitli silahlar, ekipmanlar ve yetenekler kullanarak, savaşmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 3 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor.

Fable Anniversary

Fable Anniversary, bir rol yapma oyunudur. Oyun, Albion adlı fantastik bir dünyada, kahraman olma yolunda ilerleyen bir karakteri yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, seçimlerinizin karakterinizin görünümünü, yeteneklerini ve itibarını etkilediği bir sistem sunuyor. Oyun, 2004 yılında çıkan orijinal Fable oyununun grafiklerini, seslerini ve kontrollerini iyileştiren bir sürümdür.

Fallout 4

Fallout 4, bir rol yapma oyunudur. Oyun, nükleer bir savaştan sonra hayatta kalan tek kişi olarak, Boston’un yıkılmış dünyasında, kayıp çocuğunuzu ararken, farklı fraksiyonlarla işbirliği veya çatışma yapmanızı sağlıyor. Ayrıca, özelleştirilebilir silahlar, zırhlar, evler ve robotlar sunuyor.

Fallout 76

Online oyun sevenler için de Xbox Game Pass Core oyunları arasında oyunlar var. Fallout 76, bir rol yapma oyunudur. Oyun, nükleer bir savaştan sonra hayatta kalan ilk kişilerden biri olarak, Batı Virginia’nın yıkılmış dünyasında, diğer oyuncularla işbirliği veya çatışma yapmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, Fallout 4’ün oynanışını ve grafiklerini geliştiren bir sürümdür.

Firewatch

Firewatch, bir macera oyunudur. Oyun, Wyoming’deki bir ulusal parkta yangın gözcüsü olarak çalışan Henry adlı bir karakteri yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, radyo aracılığıyla iletişim kurduğunuz tek kişi olan Delilah ile olan ilişkinizi, gizemli olayları ve doğal güzellikleri keşfetmenizi sağlıyor.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4, bir yarış oyunudur. Oyun, Birleşik Krallık’ta gerçekleşen bir açık dünya festivalinde, 450’den fazla lisanslı araçla, farklı mevsimlerde, farklı yarış türlerine katılmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 72 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor.

Gang Beasts

Gang Beasts, bir dövüş oyunudur. Oyun, renkli ve jöle gibi karakterlerle, farklı haritalarda, komik ve kaotik bir şekilde, rakiplerinizi dövmenizi veya atmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 8 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor.

Gears 5

Eğer daha önce Gears serisini duyduysanız, Xbox Game Pass Core oyunları arasında Gears 5 de var. Gears 5, bir aksiyon oyunudur. Oyun, Kait Diaz adlı bir karakteri yöneterek, Locust adlı düşman ırkının sırlarını ortaya çıkarmaya çalışırken, farklı silahlar, araçlar ve beceriler kullanarak, savaşmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 5 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor.

Golf With Your Friends

Golf With Your Friends, bir golf oyunudur. Oyun, farklı temalara sahip haritalarda, arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla, mini golf oynamanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 12 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor.

Grounded

Grounded, bir hayatta kalma oyunudur. Oyun, bahçede küçülen ve böceklerle mücadele eden bir grup çocuğu yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, özelleştirilebilir zırhlar, silahlar, barınaklar ve tuzaklar sunuyor.

Halo 5 Guardians

Halo 5 Guardians, bir FPS (birinci şahıs nişancı) oyunudur. Oyun, Master Chief’in peşine düşen Spartan Locke adlı bir karakteri yöneterek, galaksiyi tehdit eden bir gizemi çözmeye çalışırken, farklı silahlar, araçlar ve yetenekler kullanarak, savaşmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 24 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor.

Halo Wars 2

Xbox tarafının en önemli serilerinden Halo da Xbox Game Pass Core oyunları arasında. Halo Wars 2, bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Oyun, UNSC Spirit of Fire adlı bir uzay gemisinin mürettebatını yöneterek, Banished adlı bir düşman fraksiyonuyla savaşırken, farklı birimler, binalar ve yetenekler kullanarak, komutanlık yapmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 6 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor.

Hellblade Senua’s Sacrifice

Hellblade Senua’s Sacrifice, bir aksiyon-macera oyunudur. Oyun, Kelt savaşçısı Senua adlı bir karakteri yöneterek, sevgilisinin ruhunu kurtarmak için, İskandinav mitolojisine dayanan bir cehenneme yolculuk yaparken, gizemleri çözmenizi ve düşmanlarla savaşmanızı sağlıyor. Ayrıca, psikolojik gerilimi, ses tasarımı ve hikayesiyle övgü toplamıştır.

Human Fall Flat

Human Fall Flat, bir bulmaca-platform oyunudur. Oyun, fizik kurallarına meydan okuyan bir dünyada, Bob adlı bir karakteri yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 8 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, özelleştirilebilir karakterler, haritalar ve modlar sunuyor.

Inside

Inside, bir macera oyunudur. Oyun, karanlık ve distopik bir dünyada, kaçak bir çocuğu yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, gizlilik, bulmaca ve aksiyon öğeleri içeriyor. Oyun, atmosferi, ses tasarımı ve hikayesiyle övgü toplamıştır.

Limbo

Kafa dağıtacak oyun mu arıyordunuz? Xbox Game Pass Core oyunları arasında kafa dağıtacak oyunlar da var. Limbo, bir macera oyunudur. Oyun, siyah-beyaz bir dünyada, kayıp kız kardeşini arayan bir çocuğu yönetmenizi sağlıyor. Oyun, gizlilik, bulmaca ve aksiyon öğeleri içeriyor. Ayrıca, sanatsal değeri, fizik mekanikleri ve hikayesiyle övgü toplamıştır.

Ori and The Will of the Wisps

Ori and The Will of the Wisps, bir macera oyunudur. Oyun, orman ruhu Ori’nin, yeni bir dünyayı keşfederken, arkadaşı Ku’yu kurtarmaya çalıştığı bir hikayeyi anlatıyor. Ayrıca, hem platform hem de savaş öğeleri içeriyor. Oyun, görselleri, müzikleri ve hikayesiyle övgü toplamıştır.

Overcooked! 2

Overcooked! 2, bir yemek oyunudur. Oyun, farklı mutfaklarda, farklı yemekler yapmanızı gerektiriyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, özelleştirilebilir şefler, haritalar ve modlar sunuyor.

Payday 2 Crimewave Edition

Payday 2 Crimewave Edition, bir soygun oyunudur. Oyun, farklı suçluları yöneterek, farklı soygunları planlayıp gerçekleştirmenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, özelleştirilebilir maskeler, silahlar, ekipmanlar ve yetenekler sunuyor.

PowerWash Simulator

Terapi arayanlar için de Xbox Game Pass Core oyunları arasında oyun var. PowerWash Simulator, bir simülasyon oyunudur. Oyun, farklı kirli nesneleri ve yerleri, güçlü bir su basıncıyla temizlemenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, özelleştirilebilir su basıncı, nozul ve renkler sunuyor.

Psychonauts 2

Psychonauts 2, bir macera oyunudur. Oyun, psişik güçlere sahip bir ajan olan Razputin adlı bir karakteri yönetmenizi sağlıyor. Oyun, farklı kişilerin zihinlerine girerek, gizemleri çözmenizi ve düşmanlarla savaşmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem platform hem de savaş öğeleri içeriyor.

Slay The Spire

Slay The Spire, bir roguelike kart oyunudur. Oyun, farklı karakterlerle, farklı kart desteleri oluşturarak, zindanlarda ilerlerken, düşmanlarla savaşmanızı sağlıyor. Ayrıca, rastgele oluşturulan haritalar, kartlar, eşyalar ve olaylar sunuyor.

Spiritfarer: Farewell Edition

Spiritfarer: Farewell Edition, bir yönetim oyunudur. Oyun, ölen ruhları öbür dünyaya götüren bir feribot kaptanı olan Stella adlı bir karakteri yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 2 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, özelleştirilebilir feribot, karakterler, eşyalar ve aktiviteler sunuyor.

Stardew Valley

Bir başka terapi oyunu olan bir efsane de Xbox Game Pass Core oyunları arasında. Stardew Valley, bir simülasyon oyunudur. Oyun, dedenizin bıraktığı bir çiftliği yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, özelleştirilebilir çiftlik, karakterler, eşyalar ve aktiviteler sunuyor.

State of Decay 2 Juggernaut Edition

State of Decay 2 Juggernaut Edition, bir hayatta kalma oyunudur. Oyun, zombi istilasından sonra hayatta kalan bir grup insanı yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, özelleştirilebilir karakterler, silahlar, araçlar ve barınaklar sunuyor.

Superliminal

Superliminal, bir bulmaca oyunudur. Oyun, bir rüya terapisinde, farklı perspektiflerden bakarak, nesnelerin boyutlarını değiştirmenizi ve çıkış yolunu bulmanızı sağlıyor. Ayrıca, ilginç fizik mekanikleri, sürreal atmosferi ve komik anlarıyla eğlenceli bir deneyim sunuyor.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge, bir dövüş oyunudur. Oyun, sevilen çizgi film karakterleri olan Ninja Kaplumbağalar’ı yöneterek, Shredder ve Foot Clan’ın planlarını bozmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, retro grafikleri, müzikleri ve oynanışıyla nostaljik bir deneyim sunuyor.

The Elder Scrolls Online

Online oyun sevenler için bir başka önemli oyun da Xbox Game Pass Core oyunları arasında mevcut. The Elder Scrolls Online, bir MMORPG (çok oyunculu devasa çevrimiçi rol yapma) oyunudur. Oyun, Tamriel adlı fantastik bir dünyada, farklı ırk, sınıf ve fraksiyonlardan birini seçerek, çeşitli görevleri tamamlamanızı, düşmanlarla savaşmanızı ve diğer oyuncularla etkileşim kurmanızı sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, geniş kapsamlı içeriği, özgür oynanışı ve hikayesiyle övgü toplamıştır.

Totally Reliable Delivery Service

Totally Reliable Delivery Service, bir simülasyon oyunudur. Oyun, farklı teslimat görevlerini yerine getirmeye çalışan bir grup kuryeyi yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, komik fizik mekanikleri, haritaları ve araçlarıyla eğlenceli bir deneyim sunuyor.

Unpacking

Unpacking, bir simülasyon oyunudur. Oyun, farklı evlere taşınan bir kişinin eşyalarını yerleştirmenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 2 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, minimalist grafikleri, sakin müzikleri ve hikayesiyle rahatlatıcı bir deneyim sunuyor.

Vampire Survivors

Xbox Game Pass Core oyunları listemizin son oyununa geldi sıra. Vampire Survivors, bir hayatta kalma oyunudur. Oyun, zombi istilasından sonra hayatta kalan bir grup insanı yönetmenizi sağlıyor. Ayrıca, hem tek oyunculu hem de 4 kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu modları destekliyor. Oyun, özelleştirilebilir karakterler, silahlar, eşyalar ve haritalar sunuyor.

Bütün bunlar dışında, sitemizde size faydalı olacak birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Önce, Xbox Game Pass Core fiyatı ile ilgili olan yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Sonra, Ücretsiz Game Pass müjdesi ile ilgili detaylara bakabilirsiniz. Tabii, Konsollardaki en iyi dövüş oyunları seçimlerimize de bakmanızı tavsiye ederiz. Dahası, GTA Online en iyi araçlar konusunda da tavsiyelerimiz var. Ardından, En iyi survival oyunları tavsiyelerimize de bakmanızda fayda olacaktır. Şimdi, size bol keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.