Wolfenstein Youngblood Epic Games mağazasına özel olmayacak

Wolfenstein Youngblood Epic Games mağazasına özel olmayacak

Kısa bir süreliğine bile.

Günümüzün merakla beklenen oyunlarından bir tanesi olarak gösterebileceğimiz Wolfenstein Youngblood hakkında önemli bilgiler geldi. Günümüzün en çok oyunları kapmakta olan ve oyuncuların bir kısmını tetiklemeyi başaran firması olarak gösterebileceğimiz Epic Games’in bu oyunu da mağazasına özel yapıp yapmayacağı belli değildi. Fakat, MachineGames tarafından bu konudaki sorulara kesin bir yanıt geldi. Reddit üzerinde soru cevap yapılırken John Jennings tarafından meraklandıran soruya yanıt verildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

MachineGames, Wolfenstein Youngblood Epic Games mağazasına özel olmayacağını söyledi

Kendilerine Wolfenstein Youngblood Epic Games mağazasına özel olup olmayacağı sorulduğunda, John Jennings tarafından, “Buna yanıt verebilirim. Hayır, Epic Games mağazasında zaman sınırlı bir özel sürüm bulunmayacak.” dedi. Yani, haberimize konuk olan yapım Bethesda’nın kendi mağazasına ve Steam platformuna gelecek. Fakat ne yazık ki oyunun Denuvo güvenlik sistemi kullanıp kullanılmayacağı üzerinde yorum yapılmadı. Bildiğiniz üzere Denuvo, performansı bir hayli etkilemekteydi. Yakınlarda yayımladığımız bir haberimizi bu konuda hatırlatmakta faydalı olarak görüyoruz.

Bunun dışında, oyun hakkında da birtakım detaylar verildi. Oynanış ve dizayn konusunda soruları yanıtlayan Jerk Gustafsson, “Wolfenstein Youngblood, önceki başlıklarımızdan birçok yönde daha farklı. İlerleyiş seviye bazlı ve oyun yapısı çizgisel değil, yani oyun tecrübesi oyuncuya daha önceden yapmadığımız bir şekilde, oyuncuların istedikleri görevi istedikleri zaman yapabilecekleri şekilde sunulmakta. Hikaye New Order ve New Colossus’a daha hafif olsa da, genel oynanış süresi diğer oyunları geçecek.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Aslında, tarihe kazılarak kaybedilmek istenen bir Wolfenstein oyununda bu yapılmıştı. 2009 yılında çıkan Wolfenstein isimli oyunu hatırlatmakta fayda var.

Wolfenstein Youngblood hakkında verilen bilgilerden biri de, crossplay adı verilen çapraz platform oynama desteği ile ilgili oldu. Verilen bilgilere göre, ne yazık ki Wolfenstein Youngblood çapraz platform desteği sunmayacak. Wolfenstein temelinden, yani Nazi öldürmekten uzak durulmayacağı da belirtildi. Oyunda, bacımız da bizimle olacak. Evet, bildiğiniz kız kardeşimiz, yapay zeka tarafından kullanılarak yanımızda bulunacak. Oyunun ne sunacağını bilemiyoruz fakat merak uyandırdığını belirtebiliriz. Steam üzerinde 179 TL’ye satılmakta olan oyun, 26 Temmuz 2019 tarihinde biz oyuncuların beğenisine sunulacak.


Wolfenstein: Youngblood
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.