Resident Evil 2 Remake Denuvo olmadan daha hızlı çalışıyor

Resident Evil 2 Remake Denuvo olmadan daha hızlı çalışıyor

Hatırı sayılır bir performans farkı bulunuyor.

Bildiğiniz üzere Resident Evil 2 Remake, Denuvo güvenlik sistemi ile korunmaktaydı. Fakat bu Denuvo güvenlik sistemi, her ne kadar oyunları genel olarak bir süre korumayı başarsa da, ne yazık ki performans konusunda da bir o kadar oyuncuları üzmekte. Resident Evil 2 Remake ile de durum böyleydi. Şimdiye kadar ne kadar fark eder bilemiyorduk fakat bu haberimize konuk olan video, arada gerçekten müthiş bir performans farkının olduğunu ortaya koydu. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz videoyu izlemenizi isteyeceğiz önce. Sonrasında ise, konunun detaylarına geçeceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Resident Evil 2 Remake Denuvo olmadan 4-12 FPS fark ile çalışıyor

Duyanlar olmuştur mutlaka. Capcom ekibi, yanlışlıkla Resident Evil 2 Remake Denuvo içermeyen sürümünü paylaşmıştı. Her ne kadar herkes bu sürümü hemen kapamamış olsa da, birtakım insanlar ele geçirmeyi başarmış. YouTube üzerinde videolar yayımlamakta olan NeonGaming isimli bir kanal da, oyunun Denuvo içermeyen sürümünü ele geçirmeyi başarmış. Elde etmiş olduğu bu güvenlik sistemi içermeyen sürüm ile Denuvo içeren sürümün de karşılaştırmasını yapmış. Hemen yukarıda paylaşmış olduğumuz video da, gözler önüne tam olarak bunu sermekte.

NeonGaming tarafından kullanılmakta olan PC’de aslında çok da öyle ahım şahım şeyler bulunmuyor. AMD FX 8350 model bir işlemci, 4 GHz’lik performansı ile oyunu çalıştırmakta. Bunun yanında, AMD Radeon RX570 model bir ekran kartı bulunuyor. Bellek konusunda ise 16GB RAM tercih etmiş. Video çekilirken kullanılmış olan video ayarları ise Medium ile High arasında gidip gelmekte. Bu sayede, farklı görsel kalitelerde de bizlere nasıl bir performans sunduğu gösterilmiş. Tabii, bu aynı zamanda, oyunun bazı noktalarda CPU tarafından sıkboğaz edildiği anlamına da gelmekte.

Resident Evil 2 Remake Denuvo içeren ve içermeyen sürümlerinin karşılaştırma videosuna bakacak olursak, içermeyen sürümde büyük bir performans farkı görebiliyoruz. Her ne kadar göze çok fazla görünmüyor olsa da, 4 ile 12 arasında değişmekte olan FPS farkı, gerçekten hatırı sayılır derecede. Dahası, tıpkı diğer Denuvo içermeyen sürümlerin karşılaştırmalarında olduğu gibi, bu oyunda da yükleme ekranı süresi çok daha kısa. Denuvo’suz günleri merakla bekliyoruz…

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Resident Evil 2
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.