Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.02.2023

Görünüşe göre Wolfenstein 3 nihayet geliştiriliyor. Wolfenstein, Doom ile birlikte en etkili nişancı serilerinden biridir, ancak tıpkı id serisinde olduğu gibi, modern oyunculara hitap eden yeni bir oyunun piyasaya sürülmesi biraz zaman aldı. MachineGames, alternatif tarih nişancı oyununu güncelleyebildiğini ve her şeye yeni bir hava katan bir şeyler ekleyebildiğini gösterdi. Şiddetli, yoğun ve efsane derecede mizahi. Oynaması inanılmaz derecede keyifli olmasının yanı sıra, BJ Blazkowicz'e çok fazla derinlik kazandıran zengin bir anlatı üretti.

Söylentiye göre Wolfenstein 3 geliştiriliyor

2017'deki Wolfenstein The New Colossus ve 2019'daki co-op spinoff'u Wolfenstein Youngblood'dan sonra hayranlar serinin yeni bir bölümünü sabırsızlıkla bekliyordu. Sonuncusu pek beğeni görmedi. Fakat, pek çok kişi BJ'li bir üçüncü Wolfenstein oyunu istiyor. Duruma bakacak olursak, Wolfenstein 3 geliştiriliyor. Yani, ekip, hayranların isteğini yerine getirmeye hazırlanıyor. MachineGames'in eski bir çalışanı LinkedIn sayfasında stüdyodaki işine yeni son verdiğini ve hem gelecekteki Indiana Jones oyunu hem de bilinmeyen bir proje üzerinde çalıştığını açıkladı, bu da nihayet çalışmalarda olabileceğini gösteriyor.

MachineGames'in bir süredir Indiana Jones üzerinde çalıştığı göz önüne alındığında, oyunun yakın gelecekte piyasaya sürülebileceği anlaşılıyor. Ancak bundan sonra ne olacağından emin değiliz. Wolfenstein'dan başka bir şeyle tanınmadıkları için şirketin muhtemelen üç ila beş yıl sürecek başka bir projeye öncelik vermesi garip olurdu.

Eğer Wolfenstein 3 "duyurulmamış proje" değilse, muhtemelen 2020'lerin sonuna kadar beklememiz gerekecek ki bu da bir önceki oyundan tam on yıl sonra olacak. MachineGames'in BJ'nin hikayesinin nasıl sonuçlanacağını öğrenmek için bizi bu kadar uzun süre bekletmesi garip duruyor. Ancak imkansız değil. Wolfenstein 3 geliştiriliyor olabilir dedik. Fakat, sitemizde yer alan tek yazımız bu değil. Aynı zamanda, sizler için birçok konuda bilgi veren yazılarımız da var. Şimdi, bu yazılarımızdan bahsedelim.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Wolfenstein 3 geliştiriliyor olabilir yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep VPN yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.