Windows 10 test kullanıcılarına yeni Xbox avatarları sunuluyor

Windows 10 test kullanıcılarına yeni Xbox avatarları sunuluyor

Teste katılabilmek için Xbox Insider programının parçası olmanız gerekiyor.

Microsoft, Haziran 2018 itibarıyla başladığı yeni Xbox Live avatarları testini Xbox kullanıcılarına sunmuş ve olumlu dönütler almıştı. Testin devam etmesi ile birlikte Windows 10 kullanıcıları da yeni avatarları deneyimleme ve düzenleyiciyi kullanma şansını elde ettiler. Microsoft, Ekim ayındaki resmi çıkışından önce yeni avatar düzenleyiciyi oldukça büyük bir kesimin kullanımına sunmuş oldu.

Windows 10 kullanıcıları, yeni Xbox avatarlarına kavuşuyor.

Microsoft Mağaza üzerinden indirebildiğiniz yeni avatar düzenleyicinin oldukça çeşitli özelleştirme seçenekleri sunduğunu söyleyebiliriz. Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarınızda buraya ilerleyerek düzenleyiciyi yükleyebilir ve deneyimlemeye başlayabilirsiniz. Henüz beta sürecinde olduğu için belirli hatalar ile karşılaşmanız mümkün, bunları Microsoft’a ileterek avatar düzenleyicisinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yeni avatarlar ile birlikte kendinizin neredeyse bire bir aynısını yaratmaya bile yaklaşabileceksiniz. Vücut tipinden pek çok kıyafete kadar geniş bir yelpazede özelleştirme seçenekleri kullanıcılara sunuluyor. Microsoft, yenilenen Xbox Live avatarları ile çok daha kişisel bir deneyim sunmayı amaçlamış gibi görünüyor. Avatarınızın yüzünü, saçlarını, vücudunu, kıyafetlerini ve diğer her bir özelliğini değiştirmeniz mümkün.

Yarattığınız avatarın nerelerde gözükeceğini merak ediyorsanız kısaca anlatalım. Xbox konsolunuzda ana sayfanızda arkadaşlarınızın gözüktüğü yerde siz onların Xbox Live avatarını görürken onlar da sizin avatarınızı görecekler. Bunun yanı sıra PC oyuncuları da avatarlarını profil resimleri olarak kullanabilecekler. Windows 10 platformundaki Xbox uygulamasında avatarların nasıl gösterileceğine dair ise herhangi bir bilgi şimdilik bulunmuyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın