Video Game Hall of Fame 2017 için aday oyunlar belli oldu

Video Game Hall of Fame 2017 için aday oyunlar belli oldu

Mortal Kombat, Resident Evil ve Donkey Kong gibi klasik oyunlar, ödül almayı bekliyor.

Oyun dünyasında birçok klasik seri ve bu serilerin birbirinden klasik oyunları bulunuyor. Her sene karşımıza çıkan yeni oyunlar gibi, bu klasik oyunlar da ödüllere layık görülebiliyor. Bu ödüllerden bir tanesi de Video Game Hall of Fame 2017. Geride bıraktığımız saatlerde yapılan bir açıklama ile de bu Video Game Hall of Fame 2017 ödül töreninde, ödüle layık görülecek klasik oyunların tam listesi duyuruldu. Rochester, New York bölgesinde bulunan Strong National Museum of Play tarafından düzenlenen bu ödül töreninde yer alacak klasik oyunlara, dilerseniz haberimizin devamında göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Video Game Hall of Fame 2017 için aday oyunlar belli oldu

Bahsi geçen ödül töreni sırasında tam 12 klasik oyun arasından tek bir oyun, tek bir ödüle layık görülecek. Bu 12 oyun ise sırasıyla Donkey Kong, Final Fantasy VII, Halo: Combat Evolved, Windows Solitaire, Mortal Kombat, Myst, Pokemon Red and Green, Portal, Resident Evil, Street Fighter II, Tomb Raider ve Wii Sports olacak. Oyun dünyasına ve popüler kültüre sağladığı etkiye göre ödül kazanacak olan bu 12 oyundan bir tanesi, jüri tarafından seçilecek fakat etkinlik alanında 100 farklı ülkeden, binlerce seyirci olacak. Video Game Hall of Fame 2017 kazananı ise 4 Mayıs 2017 tarihinde belli olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yakın zamanda resmi duyurusu gerçekleştirilmiş olan Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şeye de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.