Menü
https://leadergamer.com.tr/2017/03/29/almanya-yapay-gunes-synlight/

Destiny 2

Yapımcı Bungie
Dağıtımcı Activision
Tür ,
Çıkış Tarihi 8 Eylül 2017
Destiny 2 , Popüler 29 Mart 2017 12:29

Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şey

Oyun için şimdiden heyecanlanmaya başlayalım bizce.

Çok uzun zamandır Destiny 2 oyununun sızdırma haberlerini sizlere iletiyorduk. Dün akşam ise resmi olarak oyun için ilk tanıtım videosu yayımlandı ve asıl duyuru için 30 Mart 2017 tarihini, yani yarını beklemeye başladık. İlk Destiny oyununu 1 sene boyunca aralıksız oynamış bir oyuncu olarak, açıkçası 2. oyun için yavaş yavaş heyecanlanmaya başladım. Peki, ben yalnız mıyım? Hiç sanmıyorum. Eminim ki Türkiye’de benden başka bir sürü başka oyuncu da vardır bu oyun için heyecanlanmaya başlayan. İşte tüm bu oyuncular için ve tabii ki, bu oyunun nasıl bir şey olacağını merak eden oyuncular için küçük bir yazı hazırlayalım dedik. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere, bu yazımız ile sizlere Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şeyi aktarmaya çalışacağız. Dilerseniz bunu yapmaya hemen başlayalım!

Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şey

Cabal Yine Başımızın Belası Olacak

War Rhinos ve Space Turtles olarak da bilinen Cabal ırkı, serinin ilk oyununda Mars gezegenindeydi. Fakat ana oyun ilerledikçe, yeni genişletme paketleri çıktıkça bu Cabal ırkı iyice başımıza bela olmaya başlamıştı. Küçük bir spoiler verelim, The Taken King genişletme paketi ile bizlerin güneş sistemine iyice yakınlaşan bu ırk, her ne kadar ilk oyunda büyük bir darbe almış olsa da, kendileri hiçbir zaman pes etmeyeceklerini zaten belirtmişti. Pes etmediklerini de zaten 2. oyunun tanıtımı ile ve diğer açıklamalar ile gördük. Evet, ikinci oyunda ana düşmanlarımızdan bir tanesi garanti olarak Cabal olacak.

Son Şehir de Düşüyor

İlk oyunda, Gardiyanlar için tek bir güvenli alan vardı: Son Şehir. Yine yayımlanan videodan ve Bungie cephesinden gelen açıklamalar ile birlikte görmüş olduk ki, Son Şehir’e bir saldırı düzenleniyor ve bu saldırı, sizlerin de tahmin edebileceği gibi Cabal tarafından yapılıyor. Yani Cabal, ilk oyundaki gibi bir şaka değil artık, oldukça ciddi bir tehdit. İkinci oyunda artık Traveller bile bizleri korumakta zorluk çekecek gibi görünüyor.

Bungie bu konuda, “Serimizin yeni oyunu, kronolojik sıralamaya göre gidecek ve The Taken King sonrasındaki senaryoyu ele alacak. Cabal güçleri, şehre saldıracak ve hem siviller, hem de Gardiyanlar, korumasız kalacak. Gardiyanlar’ın görevi ise, geri savaşıp, şehri tekrar elde etmek olacak. Tabii Gardiyanlar bunu yaparken, Queen Mara Sov ve The Exo Stranger hakkında da çok farklı şeyler ile karşılaşacak. Cabal liderinin bir raid sırasında gerçekleşen ölümü ile de senaryo bitmiş olacak.” demişti.

Destiny-2-concept-art-4

Güçlerimiz Yanımızda Olmayacak

Cabal ırkı, şehre ve Traveller’a saldıracağı için, bir şekilde karakterlerimiz hem seviyesini, hem de tüm güçlerini kaybedecek. Yani, ilk oyundaki ilerlemelerimizin ikinci oyuna taşınmıyor olmasının senaryolu açıklaması bu. Destiny 2 ile öğrenecek yepyeni yeteneklerimiz, atlayacak çok fazla seviyelerimiz olacak. Fakat ilk oyundan da eşya ve seviye olarak hiçbir şeyi taşıyamayacağız. Sadece karakter özelleştirmelerimiz ve gerçek para ile satın alınmış bazı eşyalarımız, serinin ikinci oyununa taşınabilecek. Temiz bir başlangıç yapmaya hazır olun bizce.

Yepyeni Bir Oyun Motoru Bizleri Karşılayacak

Biraz önce sizlere, neden ilk oyundaki seviyelerin ve eşyaların ikinci oyuna aktarılmamasının sebebini senaryolu olarak anlatmıştım. Şimdi de işin ana ve teknik sebebini anlatacağım. Bungie ve Activision, oyun motoru olarak serinin ilk oyununun motorunu kullanmayacak Destiny 2 ile. Yani oyun motoru tamamen değişecek. Ayrıca ilk oyundan farklı olarak, serinin ikinci oyununda daha farklı güncellemeler göreceğiz. Overwatch üzerinde olduğu gibi, Destiny 2 de mevsimlik etkinliklere ve özel gün temalı etkinliklere sahip olacak. Böylece oyuncular, oyun motorunun değişmesini oldukça güzel bir şekilde görebilecek.

C8B4teZXgAEbme2

PlayStation 4 Oyuncuları Avantajlı Olacak

Oyunun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkması bekleniyor ve şimdiden PlayStation 4 oyuncularının yüzü gülmeye başladı bile. Çünkü yayımlanan bir görsel ile öğrenmiş olduk ki, Destiny 2, 2018 sonuna kadar PlayStation 4 oyuncularına ait özel içeriklerle karşımıza çıkacak. Açıkçası bu durum bizleri pek şaşırtmadı çünkü ilk oyunda da aynı iş birliği sağlanmıştı Sony ile Activision arasında. Böylece Destiny oyuncuları, PlayStation 4 konsoluna özel görevlere ve silahlara sahip olabilmişti.

Destiny 2 Önümüzdeki Ay Oynanabilecek

Bu son maddemiz aslında daha çok bizleri ilgilendiriyor. Çünkü shinobi602 isimli popüler Twitter kullanıcısının söylediğine göre Destiny 2, Nisan 2017 tarihinde, yani önümüzdeki ay, basına oynanabilir olarak sunulacak ve bizler bir ön inceleme yayımlayabileceğiz sizler için. Belki basına kapalı bir kapalı beta veya alfa süreci de gerçekleştirilebilir. Eğer yanlış hatırlamıyorsak, ilk oyun için de benzer bir şey yapılmıştı. Şimdiden heyecanlandık bu ön inceleme için!

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaan GEZER Editör

Leadergamer Daily'ye abone olun. Günün en popüler 5 haberini, Türkiye saatiyle 20:00'da gönderelim.