Valve Half Life Alyx sonu ve geleceği ile ilgili konuştu

Valve Half Life Alyx sonu ve geleceği ile ilgili konuştu

Oyunun geleceğinde neler olacağını gerçekten merak ediyoruz.

Half-Life Alyx gelişi ile birlikte olay oldu. Oyunun sonu, birçok oyuncunun gözünün parlamasına sebep oldu. Valve ekibi de, Half Life Alyx isimli bu yeni yapımlarının sonu ve geleceği ile ilgili konuştu. Bu yazımızda bahsedeceğimiz şeyler oyunun sonu hakkında bilgiler bulunduğu için herkese tavsiye etmiyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Valve ekibinin Half-Life Alyx hikayesinden sonrası için net bir fikri yok

Oyun ile ilgili olarak Sean Vanaman, “Sorun, herhangi bir sonun bu oyunu nasıl önemli hissettirebileceğinizdi. Nasıl Half Life dünyasında geçen kısa bir hikayeymiş gibi hissettiren, hikayenin öncesini anlattığımız bir oyun olma hissiyatı problemini çözebilirdik?” diyerek hikayenin üzerinde nasıl durduklarını dile getirdi.

Birçok oyuncunun da bildiği gibi, tam olarak Half-Life 2 Episode Two’nun bittiği yerde biten bir oyun sunuldu bizlere. Bu da aklımızda birçok soru işaretine yol açtı. Half Life 3 gelecek mi? Hikaye buraya kadar mıydı? Gelecek oyunlar da mı VR olacak? Bir sürü soru aklımızı kurcalamaya başladı.

Jay Pinkerton, “Hikayenin öncesinde kutudaki tanrı problemimiz vardı. Fikir, siz tanrıyı kurtarırsanız, tanrının da size bir iyilik borcu olur. Bu iyiliğin de gerçekten önemli olması gerekiyor. Peki, Alyx ne istiyor?” diyerek yine oyunun sonu hakkında bir yorum yaptı.

Valve ekibinin yazarlarının verdiği bilgilere göre, oyunun tam olarak hikayesinin ne olduğunu söyleyen net bir şey yok henüz. Half Life Alyx hikayesi birkaç yönde ilerliyor ve Valve ekibi de bu durum için heyecanlı. Fakat ne yazık ki Valve ekibinin aklında tam bir Half Life Alyx hikayesinin sonrasında ne olacağı hakkında net bir şey yok.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Jay Pinkerton, oyunun sonu ile ilgili olarak, “Hikayeye bir şekilde öyle bir oturdu ki, şirketteki herkes ilgi çekici buldu. Hakkında düşünmekten kendinizi alıkoyamıyordunuz. Hakkında konuşmaktan kendimizi alıkoyamıyorduk.” dedi.

Açıkçası, Half-Life Alyx hikayesinin nereye ilerlediği konusunda bizim de net bir fikrimiz ve tahminimiz yok. Fakat, Half-Life Alyx’in sonunda böyle garip bir durumla karşılaşmamız kafamızı karıştırmadı değil. Valve, kim bilir ne zaman Half Life 3 çıkaracak? Ne yazık ki, Valve ekibinin elinden serinin devam oyunu gelmeden bir türlü net bir cevaba sahip olamayacağız. Fakat, hikayenin devamını görmek için de gerçekten sabırsızız.


Half-Life: Alyx
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.