Avatar
Yazar: Batuhan Dağdelen, Editör Yazım tarihi: 03.02.2024

Unreal Engine 5 oyun motoruyla yeniden geliştirildiği açıklanan Until Dawn, PlayStation 5 ve PC platformlarına geliyor. Oyun, üçüncü şahıs kamera açısı, yeni müzikler ve daha detaylı bir hikayeyle karşımıza çıkacak. Sony, oyunun yeniden yapım versiyonunu birçok farklı oyun tanıttığı State of Play etkinliğinde duyurdu. Ballistic Moon adlı stüdyo tarafından geliştirilen oyun, orijinal yapıma kıyasla birçok yeni özellik barındıracak.

Sony, Until Dawn PlayStation 5 ve PC sürümleri ile ilgili bilgi verdi

Sony, PS Blog sayfasında Until Dawn hakkında yeni bilgiler paylaştı. Orijinal versiyona kıyasla Until Dawn karşımıza yeni eklenen üçüncü şahıs kamera açısıyla çıkacak. Ayrıca yeni versiyon daha duygusal ve daha farklı bir tonla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hikayeyi derinleştireceğini belirten Ballistic Moon, oyuna yeni bölgeler ekleyeceğini ve eski mekanları geliştireceğini aktardı. Ayrıca oyunun yeni toplanabilir öğelerle zenginleştirileceği paylaşıldı.

Buna ek olarak oyunun müzikleri orijinal versiyonun aksine Mark Korven tarafından bestelendi. Orijinal versiyonda bu alanda Jason Graves çalışmıştı. Sonuç olarak ilerleyen zamanlarda Until Dawn yeniden yapımının PlayStation 5 ve PC platformları hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını aktaran Ballistic Moon, yapımın bu yılın sonlarına doğru çıkmasını beklediğini belirtti. Özetle bizleri yepyeni bir deneyim bekliyor.

Until Dawn PlayStation ve PC için geri dönüyor

Until Dawn nasıl bir oyun?

Until Dawn, PlayStation platformuna özel olarak çıkışını yapan interaktif bir hayatta kalma korku oyunudur. Zaten, sitemiz üzerinde de bir incelemesini sizlerle paylaştık. Hikayesi, iki kız kardeşin kaybolmasıyla başlayan Until Dawn, aradan geçen bir yılın ardından tekrar toplanan arkadaşların başından geçen olayları konu alıyor. Hikaye ilerledikçe gençler kendilerini garip olayların içinde buluyor, birbirlerine bağları artıyor ve kaybolan arkadaşlarına gerçekte ne olduğunu keşfediyor. Supermassive Games tarafından geliştirilen oyunda karakterlere Rami Malek, Hayden Panettiere gibi ünlü oyuncular yüzlerini vermekte.

Başta birinci şahıs bakış açısıyla geliştirilen Until Dawn PlayStation 3 konsoluna özel olarak çıkacaktı. Oyunda PlayStation Move hareket kontrolcüleri de kullanılacaktı. Ancak oyun 2015 yılının Ağustos ayında PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirdi. Decima oyun motorunun ilk yapımlarından olan oyun, oyuncular ve basın tarafından büyük övgüler aldı. Yapım Metacritic üzerinde aldığı 79 puanla başarılı interaktif oyunlar arasında yer alıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.