Unreal Engine 4 ile yapılan Super Mario 64 deneme sürümü yayımlandı

Unreal Engine 4 ile yapılan Super Mario 64 deneme sürümü yayımlandı

Eski dostumuz Mario ile görsel şölen!

Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanarak deyim yerindeyse harikalar yaratan CyrZENx, Super Mario 64 üzerindeki çalışmalarından bir parça paylaşmıştı. Bu sefer işleri biraz daha ileri götürerek hem çalışmasından bir video hem de oyunun deneme sürümünü yayımladı. 2 haftadır üzerinde çalıştığı Unreal Engine 4 ile güçlendirilmiş Super Mario 64’u göstermek için oldukça sabırsız olduğunu belirten CryZENx, videonun içerisinde ufak bir muziplik yapmayı ihmal etmemiş. Tüm bunları bir kenara bırakacak olursak, deneme sürümü bile oldukça güzel ve kaliteli görünüyor.

Unreal Engine 4 ile yapılan Super Mario 64 deneme sürümü yayımlandı

Unreal Engine 4 ile yapılan Super Mario 64 deneme sürümü yayımlandı

7 dakika 52 saniyelik videoya öncelikle nedeni bilinmez, Mario Tenis Aces’in fragmanını izleyerek başlıyoruz. Ardından Super Mario 64’un açılışını görerek devam ediyoruz. Ufak bir sinematik eşliğinde her yeri inceleme fırsatımız da oluyor. Fakat asıl olay Mario’nun o tipik yeşil borusundan fırlamasıyla başlıyor. Oyunun nasıl çalıştığını ve kamera açılarını göstermek için sağa sola atlarken birden Japonca yazılar olan bir tabela görüyoruz. Tabelada Google Çeviri kullanılarak “Tüm hakları Nintendo’da saklıdır.” demek istenmiş fakat, “Nintedo’nun tüm hakları.” gibi saçma bir şey oraya çıkmış.

Unreal Engine 4 ile desteklenmiş Super Mario 64 her cepheden çok güzel görünüyor. Görselliği, kamera açıları ve orijinline sağdık kalma çabasıyla üzerinde ince işçilik olduğunu belli ediyor. Video boyunca başka bir alana gidip gitmeyeceğini merak etmiştik fakat deneme sürümü de video da sadece oyunun açılış kısmını içeriyor. Geliştirilmeye devam edildiği takdirde ise biz oyuncuları çok güzel bir manzara karşılayacak gibi duruyor. Yine de hemen hayallere kapılmanın alemi yok çünkü her şeyden önce proje daha giriş aşamasında. Öte yandan Super Mario 64, ne de olsa bir Nintendo oyunu.

Nintendo’nun kendi oyunlarından elementler içeren materyallere karşı ne kadar sert davrandığı çokça kez kanıtlandı. No Man’s Sky döneminde bir hayran tarafından yapılan No Mario’s Sky telif hakları nedeniyle kaldırılmıştı. Aynı durumu hayran yapımı bir Pokémon oyunu da yaşamıştı. Bırakın hayranlar tarafından yapılan küçük eğlencelik oyunları bir kenara, YouTube üzerindeki telif hakkı prensibi bile oldukça sert. O yüzden hemen telif hakları sorununa takılmadan 555MB’lık deneme sürümünü indirin.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın