Ubisoft, Twitter üzerinden DDoS saldırılarıyla alakalı açıklamalarını yaptı

Ubisoft, Twitter üzerinden DDoS saldırılarıyla alakalı açıklamalarını yaptı

Saldırı ile ilgili detaylar henüz bilinmiyor.

Ubisoft sunucuları bir DDoS saldırısıyla karşı karşıya. Üstelik bu saldırıdan etkilenen tek bir oyun ya da sadece Uplay dijital oyun platformu değil, bütün Ubisoft oyunları ve ürünleri bağlantı sorunlarıyla karşı karşıya. Bu bağlantı sorunları 12 Temmuz 2018’den beri oyunculara büyük sıkıntılar yaşatsa da Ubisoft destek, konuyla ilgili resmi Twitter hesabından anca 17 Temmuz 2018 tarihinde açıklama yapabildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ubisoft, Twitter üzerinden DDoS saldırılarıyla alakalı açıklamalarını yaptı

Ubisoft, DDoS saldırılarıyla boğuşuyor

Geçtiğimiz hafta PS4 kullanıcıları Ubisoft oyunlarında bir takım sorunlar yaşadılar ve bunu şirkete ilettiler. Bu raporlardan birkaç saat sonra sunucular tamamen kapatıldı. Takvimler 14 Temmuz 2018’i göstermeye başladığında ise sorunlar tekrardan patlak verildi. Oyunculardan söz konusu şirkete bağlantı sorunları bir kez daha rapor edildi. Fakat şirket, bu sefer daha aceleci davranmamayı tercih ederek çalışmalarını olası saldırı ihtimallerine yoğunlaştırdı.

Sunucular üzerinde çalışmalar ve çözümün bir an önce devreye sokulmasını beklemeye devam ederken beklenen açıklama 17 Temmuz 2018 tarihinde destek verdiği Twitter adresinden geldi. Sebep olarak sunucularına yapılan DDoS saldırısı sunuldu. Çevrim içi olmaları nedeniyle Far Cry 5, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege ve Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands sunuculardan kötü etkilendi.

Atılan Twitter gönderisinde, “Şu anda verdiğimiz hizmetleri etkileyen bir DDoS saldırısını izliyor ve oyuncuların oyuna bağlanamaması üzerine çalışıyoruz. Saldırıların etkisini azaltma üzerine çalıştığımızdan ötürü oyun bağlantılarınıza ve sunucu gecikmelerine de etkisi olmakta. Biz bunu çözmeye çalışırken göstermiş olduğunuz sabır için teşekkür ederiz.” denilmiş. Şu an için bu saldırıyı kim ya da kimler yaptı bilinmiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.