Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.02.2023

Geçtiğimiz aydan bu yana Nintendo, Xbox ve PlayStation'ın E3 2023'e katılmayacağına dair söylentiler vardı. Etkinliğin başarısı bu üçlünün yokluğu nedeniyle sekteye uğrayacaktır. Ancak sektördeki en az bir önemli katılımcının orada olması söz konusu. Ubisoft CEO'su Yves Guillemot bugün bir konferans görüşmesi sırasında yayıncının bu yıl E3 fuarına katılmayı planladığını belirtti. Bu kulağa çok net bir yanıt gibi gelmiyor. Fakat Ubisoft'a oyunlarını sergilemek için önemli bir platform sağlayacaktır.

Ubisoft patronu E3 olursa, orada olacaklarını söyledi

Guillemot, "E3 gerçekleşirse, orada olacağız ve gösterecek çok şeyimiz olacak" dedi. Şimdiye kadarki en büyük video oyunu sürümlerinden bazıları, sektörün yılın en büyük fuarı olan önceki E3 etkinliklerinde kendini gösterdi. Ancak son birkaç yıldır işler değişmeye başladı. PlayStation 2019'da etkinlikten çekilirken, Nintendo ve Microsoft yine de gitti. 2020'deki koronavirüs salgını gösterinin iptal edilmesine neden oldu. 2021'de tamamen dijital bir etkinlik gerçekleşti, ancak 2022'de ne yüz yüze bir gösteri ne de dijital bir etkinlik yapıldı. E3 2023'ün 2019'dan bu yana ilk canlı E3 etkinliği olması planlansa da, bazı yayıncıların şüpheleri olabileceği mantıklı.

ESA bu yıl Star Wars Celebration, NYCC ve diğer etkinliklerden sorumlu ReedPOP şirketiyle işbirliği yaptı. ReedPOP E3'ü canlandırmak için mükemmel bir ekip gibi görünse de, şirket bu yıl zorluklarla karşılaşabilir. ReedPOP ancak Ubisoft, Activision, Electronic Arts, Capcom ve Square Enix gibi yayıncıların desteğini almayı başarırsa pazardaki büyük oyuncuların yarattığı boşluğu doldurabilecek. E3 2023 birkaç ay daha başlamayacağı için ne beklememiz gerektiğini daha erken öğrenmeliyiz. E3 2023'ün 13 Haziran'dan 16 Haziran'a kadar Los Angeles Kongre Merkezi'nde gerçekleşmesi planlanıyor. Ubisoft patronunun E3 etkinlikleri ile ilgili açıklaması bir yana, şimdi tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Ubisoft patronunun E3 etkinlikleri ile ilgili açıklaması yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep VPN yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.