Two Point Hospital çıkmadan önce korsanlar tarafından kırıldı

Two Point Hospital çıkmadan önce korsanlar tarafından kırıldı

Bunun sebebi ise Unity.

Günümüz oyunlarının neredeyse sürekli olarak korsanlar tarafından kırılmasına şahitlik ediyoruz. Bazı oyunlar çıkışını gerçekleştirdikten birkaç gün sonra kırılırken, bazıları aylarca sürebiliyor. 30 Ağustos 2018, yani bugün çıkışını gerçekleştiren Two Point Hospital ise çıkışını gerçekleştirmeden önce korsanlar tarafından kırıldı. Bunun ana sebebi ise, oyunun Unity oyun motoru ile geliştirilmesi oldu. Açıkçası, oyunların çıkmadan önce kırılması konusu ilk defa karşımıza çıkmıyor.

Two Point Hospital, Unity oyun motoru sebebiyle kırıldı

Two Point Hospital’ın korsanlar tarafından kolayca kırılabilmiş olmasından bahsetmiştik. Korsanlar bu kırma işlemini, oyunun DLL dosyalarıyla oynayarak başardı. Unity oyunlarının dosyaları genel olarak korumasız bulunuyor. Geliştirici ekip de, oyunlarını korumak için Denuvo kullanmış. Fakat Denuvo’yu, bir DLL dosyası aracılığıyla kullanmış. Korsanlar da bunu fark edince, DLL dosyasını, Denuvo bulunmayan DLL dosyası ile değiştiriyor. Bu sayede, hiçbir şekilde bir sorun ile karşılaşmadan oyun korsanlar tarafından rahatça oynanabiliyor.

Böylesi bir durumun Two Point Hospital satışlarını etkileyip etkilemeyeceği konusunda pek bir şey söylemek mümkün değil. Fakat tahminde bulunmak gerekirse, büyük olmasa da bir etkisi olacaktır. Bunun karşılığında SEGA tarafından nasıl bir adım atılacağı konusunda ise hiçbir fikir bulunmuyor. Sunmuş oldukları oyunun satmaması durumunda Steam üzerinden kaldırabilirler veya öylece satmaya devam edebilirler. Ya da, bu konu ile ilgili bir önlem alarak, korsanların ulaşamayacağı şeyler eklenebilir. Karar tamamen onlara ait.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.