Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Türk yapımı Unrect, çıkışını gerçekleştiriyor

Türk yapımı Unrect, çıkışını gerçekleştiriyor

Farklı mekanikleriyle dikkat çekecek, yüzde yüz yerli bir oyunumuz daha oluyor.

Oyun oynamayı çok seven bir milletiz aslında. İmkan verildiğinde hemen her yaştaki insanların oyun oynadığını görebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarındayken şöyle bir etrafa bakıldığında daha iyi anlaşılacaktır söylediğimiz. Oyun oynamayı seviyoruz sevmesine ama işin üretme kısmına gelindiğinde ne kadar çaba harcıyoruz, koca bir soru işareti. Sadece oyun değil, teknoloji ve bilim alanında üretkenliği arka plana attığımızı ne yazık ki kabul ederken, gururlanmamızı sağlayan haberimiz, biraz olsun yüzümüzü güldürecektir. Yüzde yüz Türk yapımı oyun Unrect, 18 Ocak 2018 tarihiyle oyuncuların beğenisine sunuluyor. Steam üzerinden ulaşılabilir olacak olan oyun, ilginç yapısıyla dikkat çekecek gibi dururken, heyecan yaratıyor.

Türk yapımı Unrect, 18 Ocak 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştiriyor

Özellikle, dünya çapındaki oyun üretiminin artmasıyla birlikte, birbirine benzer yapımlarla karşılaşmak sıklıkla yaşadığımız bir durum son zamanlarda. Bağımsız bir geliştiricinin işinin de çok zor olduğu bilinmekte. Ürettiği değerin, çok sayıdaki yapım arasından sıyrılması, oyuncuların dikkatlerini çekmesi gerekiyor. Farklı fikirlerin geliştirmesi şart açıkçası. İşte Unrect de böyle farklı bir fikir ve dinamiklerle çıkışını gerçekleştirecek. Unrect, büyük ve gizemli mağaraların bulunduğu bir dünyada geçiyor. Tamamen inşa edilebilir olan epik dünyasında, kendi kolonisini kurmayı hedefleyen, kırmızı kare şeklindeki kahramanı yönetiyoruz. Amacımız, çeşitli bölgelere dağılmış yaşam kaynaklarını toplamak. Topladıklarımızla kolonistler üretecek ve yönlendireceğiz. Kolonistler, öz üretecek, nöbet tutacak ve bizlere eşlik edecekler. Böylelikle kendi yerleşim bölgemizi geliştirebileceğiz. Ayrıca kazandığımız bölgelerin savunması için stratejiler belirlememiz ve koloni bireylerinin yeteneklerini geliştirmemiz gerekiyor.

Oyunla ve oynanışla ilgili bilgileri gördükçe heyecanlanmamak elde değil açıkçası. Steam üzerinden 18 Ocak 2018 tarihinde indirilebilir olacak Unrect, farklı oyun yapısıyla, denenmeye değer gözüküyor. Parça toplama, geliştirme, kale savunması ve strateji öğelerini, aynı yapı üzerinde bulunduğunu duymak bile ilgi çekiyor. Unrect oyununun, 17-18 yaşlarındaki genç bir arkadaşımız tarafından geliştirildiğini de eklemek gerekir. Umarız oyun başarılı olur, hem gelecekteki yeni oyunların hem de yeni geliştiricilerin önünü açar. Unrect ile ilgili gelişmeleri, gurur duyarak bekliyor olacağız. Merak eden oyuncular, Unrect için yayımlanan tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirler.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın