Unrect isimli %100 yerli Türk yapımı oyunla tanıştınız mı?

Unrect isimli %100 yerli Türk yapımı oyunla tanıştınız mı?

Yeni ve gerçekten ilginç bir Türk yapımı oyun yolda.

Günümüzde gözlerimizin bol bol rastlamaya başladığı Türk yapımı oyunlar ekibine, bir başka oyun daha katılıyor. Özellikle başarılı olduğu zaman yüzümüzde tebessüm oluşturmayı başaran ve göğsümüzü gere gere, “Bu oyun Türk yapımı işte!” diyebildiğimiz yapımlardan biri olmaya hazırlanan yeni oyunun ismi Unrect. Öyle büyük bir ekip tarafından da geliştirilmediğini belirtmekte fayda var, zira oyun henüz 17 yaşındaki bir genç kardeşimiz tarafından geliştiriliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Unrect

Unrect, artık geliştirilme aşamasının sonlarına doğru yaklaşmış bir yapım ve muhtemelen çok yakın bir tarihte biz oyuncularla buluşacak. Tam bir tarih belirtilmemiş olsa da, bulunduğumuz 2017 yılının son çeyreği işaret edilmiş ve ne büyük bir tesadüftür ki, biz de son çeyreğin içindeyiz. Eğer Unrect için sabırsızlanmaya, daha oyunun nasıl bir yapıda olduğunu dinlemeden başladıysanız, oyunun Steam platformu üzerinde çıkacağını belirtebiliriz. Eğer olur da Steam üzerinde oyuna rastlarsanız, daha detaylı bilgileri orada görebilirsiniz.

Gelelim, Unrect‘in biz oyunculara ne tür bir oynanış sunuyor olduğuna. Öncelikle, oyun içerisinde bizleri büyük bir dünyanın beklediğini belirtmeliyiz. Geniş bir dünya, bol bol oynanış sunabilecek bir yapımın habercisi niteliğini taşıyor sonuçta. Unrect içerisindeki amacımıza gelecek olursak, dünyanın çeşitli bölgelerine dağılmış olan özleri toplayarak, küçük koloni üyelerimizin sayısını arttırmak ve onlara bir yuva inşa etmek.

Eğer tek başınıza dolanmaktan sıkılırsanız, oyunun ilerleyen aşamalarında, genel olarak companion sistemi olarak da bilinen bir sistemle, yanınıza yoldaş alabiliyorsunuz. Yanınıza alabileceğiniz bu yoldaşlar, koloninizin üyelerinden oluşuyor. Alışageldiğimiz kule savunma mekaniklerinin de Unrect içerisinde bizleri karşılayacağını belirtmekte fayda var. Kule savunma mekaniklerinin yanı sıra, düşmanlarla savaş halindeyken koloninizin üyelerine gerçek zamanlı komutlar da verebiliyoruz. Kolonimize üye kazandırmak, aynı zamanda kolonimizi güçlendirmek anlamına geliyor. Bir de üstüne doğru strateji eklenildiği zaman, saldıran düşmanları yerle bir etmek kaçınılmaz bir hal alıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oynanış açısından sadece bu kadar özellik de sunmuyor elbette haberimize konuk olan yapım. Eğer isterseniz, her koloni bireyinin yeteneklerini geliştirebilir, koloni üyelerinin daha verimli çalışmalarını ya da daha güçlü olmalarını sağlayabiliyorsunuz. Tabii, geliştirebileceğiniz tek yetenek, koloni üyelerine ait değil. Aynı zamanda, kendi yeteneklerinizi ve öz depolarınızı da geliştirebiliyorsunuz. Eğer olur da, oyun hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, buraya tıklayarak açılan sayfada oyunu inceleyebilirsiniz. Hemen aşağıda, Unrect için yayımlanmış olan oyun içi görüntülere göz gezdirebilirsiniz. Ayrıca, haberimizin en sonunda, sizleri Unrect için yayımlanmış olan bir oynanış videosu da bekliyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.