Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.12.2020

Ubisoft ekibinin arkasında bulunduğu Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, yeni nesil konsollar olan PS5 ve Xbox Series X ile Xbox Series S’e çıkış yaptı. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege yeni nesil platformlara Neon Dawn Operasyonu ile birlikte çıkış yaptı. PS5 ve Xbox Series X üzerinde 4K ve 120 FPS gibi kalite ve performans farklılıkları olacak. Oyunlar, şimdiki nesil sürümle aynı fiyata sunuldu. Tüm oyun sahipleri, oyunun yeni nesil sürümünü aynı cihaz ailesinde hiçbir ek ücret ödemeden edinebilir.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege yeni nesil konsollara Neon Dawn Operasyonu ile geldi

Ayrıca, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in 5. yılının son sezonu olan Neon Dawn Operasyonu şimdi PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X ile Xbox Series S, Xbox One konsol ailesi ve PC üzerinde yer alıyor. Bu yeni sezon, yepyeni bir operatör olan Aruni, Gökdelen haritasının yenilemesi ve yeni erişilebilirlik ayarları gibi özelliklerle geliyor. Year 5 Pass sahipleri Aruni ile anında oynayabilirken, diğer oyuncular 8 Aralık 2020 tarihinden itibaren Nam veya R6 Kredisi ile Aruni’yi açabilirler. Gökdelen haritasının yenilemesi de dahil olmak üzere yeni sezonluk içerikler tüm oyunculara ücretsiz olarak sunuluyor. 5. Yıl 4. Sezon, şimdiden 22 Şubat 2020 tarihine kadar sürecek olan Battle Pass’i de oyuna getiriyor.

Surya Geçidi adlı orijinal bir cihazla donatılmış olan Aruni, lazer geçitlerini duvarlara, kapaklara, kapılara ve pencerelere yerleştirebilir. Bu geçitler, saldıranlara ve araçlarına zarar verir ancak savunanların geçişine izin vermek için kapanır. Geçit, tüm dronlara, mermilere ve operatörlere hasar veren bir engel olarak tasarlanmıştır. Aruni, birincil silah olarak P10 RONI veya MK 14 EBR ve ikincil silah olarak PRB 92 taşır.

Bu yeni operatöre ek olarak, oyuncular şimdi 3 hedef ile yeniden ele alınmış Gökdelen haritasını da keşfedebilirler. Önce, balkonların sayısını düşürerek ve onları yeniden konumlandırarak daha önce dışarıdan oluşturabilecek çapraz ateşi azaltıp saldıranları içeri yönlendirmek hedeflendi. İkinci kattaki binanın iki tarafı arasına yepyeni bir rotasyon güzergâhı da eklendi. Son olarak, daha rekabetçi bir hale getirmek için bomba alanlarının hepsi dengelendi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.