Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.12.2022

The Witcher 3 Next-Gen kısa süre önce CD Projekt RED tarafından bir PC Hotfix aldı. Oyunun genel performansının ve kararlılığının 19 Aralık'ta çıkan 880MB'lık düzeltme ile daha iyi olması gerekiyor. Güncelleme aynı zamanda GOG ve Steam'deki kaplama sorunlarını da çözecekti. Takılma sayısında herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek ilginç olacak. Adil olmak gerekirse, ekip bu güncelleme için bir yama açıklamadı veya yayınlamadı. Sonuç olarak, çok fazla ekleme, değişiklik veya yükseltme beklemeyin.

The Witcher 3 Next-Gen PC Hotfix neye çözüm getirdi?

Şimdi de bahsettiğimiz üzere, ne yazık ki neye çözüm getirdiğini paylaşmadılar. Fakat 880 MB gibi bir güncelleme boş yere olmamıştır diye düşünüyoruz. CD Projekt RED ekibinin yayımladığı güncelleme, illa ki bir şeyleri çözmüştür. Yine de, oyuna girip baktığımızda, özellikle işlemci ile alakalı sorunların devam ettiğini görüyoruz. Intel i9-9900K gibi bir işlemcide dahi sorun yaşamak, pek de iç açıcı değil.

Intel i9 9900K'mız DLSS 2 ve Maksimum Ayarlarla 2560 x 1440'ta önemli bir darboğaz oluşturuyor. Normalde buna aldırmazdık, ancak oyun çok sayıda CPU çekirdeğini veya iş parçacığını kullanamıyor. Bu son yama ile RT performans mucizeleri beklememekte fayda var.

Son olarak, sizlere The Witcher 3 Next-Gen PC Hotfix hakkında bilgi paylaşılmadı dedik. Fakat, ekibin hakkını yememek lazım. Zira, Steam üzerinden, "PC'de The Witcher 3: Wild Hunt için oyunun genel kararlılığını ve performansını iyileştirecek ve GOG & Steam kaplamalarını düzeltecek bir düzeltme yayınladık. Oyun sürümü değişmeyecektir. Ekiplerimiz tüm platformlardaki deneyimi daha da iyileştirmek için çalışıyor." gibi bir açıklama paylaştılar. Bu yüzden, bir bilgi paylaşmadı dedik.

Size şimdi, bir başka önerimiz daha var. Eğer henüz Next-Gen güncellemesini yüklemediyseniz ve kafanızı karıştırıyorsa, güzel bir yazımız sizleri bekliyor. Şu anda, The Witcher 3 Next-Gen güncellemesi yama notları yazımıza göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Bu yazımızda, sizlere güncellemenin neler getirdiğini anlattık. Yolda olan eklentiyi beklerken, bu güncellemeye de göz gezdirmek istemeniz mümkün.

Tabii, bundan farklı olarak En iyi Chrome VPN eklentileri yazımıza bakmanızı da tavsiye ederiz. Ayrıca, En iyi oyun yapma programları da ilginizi çekecektir. Fakat, aradığınız şey oyunsa, En iyi oyunlar yazımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.