Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 18.05.2023

Lynel'ler oyunun en zorlu düşmanlarından bazılarıdır, güçlü bir yumruk atarlar ve çok çeşitli hareket setlerine sahiptirler. Bu düşmanı yenmekte zorlanıyorsanız endişelenmeyin. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiler burada. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Lynel ile ilgili ipuçları için buradayız zaten. Bu güçlü sentor benzeri canavarları nasıl yeneceğinizi öğrendiğinizde, bu çok daha keyifli bir savaş haline gelecektir.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Lynel nasıl yenilir?

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom'da bir Lynel'i deviğrmek için yapmanız gerekenler:

  • Hazırlıklı olun - maksimum kalp, savunma ve saldırı gücünü artıran iyileştirici eşyalar ve yiyecekler pişirin.
  • Mükemmel Savuşturma - Mükemmel Savuşturma uygulamak size saldırmak için bir açıklık verecektir.
  • Kafasına nişan alın - Lynel'in yüzüne ok atmak onu sersemletir ve size saldırmak için bir fırsat daha verir.

 

Düzenli olmak belki de bir Lynel ile savaşırken akılda tutulması gereken en önemli şeydir. Zelda Tears of the Kingdom pişirme sistemini kullanırken iyileştiren, ekstra kalp veren, savunmayı güçlendiren veya saldırı gücünü artıran bol miktarda yiyecek pişirdiğinizden emin olun. Galip gelmek için bu eşyalara ihtiyacınız olacak çünkü Vaşaklar acımasızdır ve tek vuruşta tonlarca hasar verebilirler.

Bir Lynel, yakın mesafeli saldırılarının Perfect Parry'sini geliştirerek yenilmelidir. Lynel'ler yakın mesafeden yakın dövüş silahlarıyla ölümcül vuruşlar yapabilirler. Bu yüzden geri çekilmeye veya Perfect Parry yapmak için kalkanınızı kullanmaya hazır olun. Perfect Parry, zamanlama doğruysa Link'in Lynel açıktayken bir saldırı yağmuru başlatmasını sağlayacaktır. Lynel'in yüzüne bir ok nişan almanın onu tökezleteceğinden bahsetmiyoruz bile. Bu, hem saldırıları durdurmak hem de bir saldırı başlatabilmeniz için boşluğu kapatmak için mükemmeldir.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Lynel türleri

Bunlar, oyunda gördüğümüz farklı The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Lynel türleri:

  • Red-Maned Lynel - (En güçsüz)
  • Blue-Maned Lynel
  • White-Maned Lynel
  • Silver-Maned Lynel - (En güçlü)

 

Başka tavsiyeleriniz var mı?

Umarız Zelda Tears of the Kingdom'la ilgili olarak bu rehber yazımız size faydalı olmuştur. Elbette, sizler için daha başka tavsiyelerimiz de var. Sitemiz üzerinde, sizler için rehber yazıları hazırladık. Hatta, hazırlamaya da devam ediyoruz. Siz de, bütün rehber yazılarımızı görmek isterseniz, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber ana sayfası sizin için demektir. Zira, bütün The Legend of Zelda Tears of the Kingdom yazılarımızı burada listeledik. Şimdi, oyunun tadını çıkarırken iyi eğlenceler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.