Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.05.2023

Breath of the Wild'dan tanıdığımız ve sevdiğimiz Hyrule'da geçmesine rağmen, Tears of the Kingdom'da keşfedilecek birçok yeni değişiklik ve hatta tamamen yeni alanlar var. Bu nedenle, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom haritalar ve Hyrule'un mevcut boyutu hakkındaki sorularınızı yanıtlayabiliriz veya kaybolursanız yolunuzu bulmanıza yardımcı olabiliriz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom haritalar

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'da üç farklı harita var:

  • Hyrule
  • The Sky Islands
  • The Depths

 

Bu yerlerin her biri farklı bir deneyim sunuyor. Elbette, Hyrule oyunun odak noktası. Ayrıca, keşif bekleyen en fazla alana sahiptir. Manzara önceki oyuna benzer olsa da bazı yeni eklemeler var. Hyrule'un üzerinde bulunan Sky Islands daha az nüfusludur. Ancak yine de çok sayıda bulmaca, sıra dışı kaynak ve düşmana sahiptir. The Depths'teki en ilgi çekici harita Tears of the Kingdom'da. Zorlu düşmanlar ve bulmacalarla Hyrule'un altındaki bu yeraltı labirenti, oyunun en zorlu mücadelelerinden bazılarını içeriyor. Buradaki zorlukların gerçekten üstesinden gelmek için harika bir zırh seti, silahlar ve bol miktarda yiyecek ve erzak getirmeniz gerekecek.

Oyuncular bu bölgeler arasında da kolaylıkla hareket edebilirler. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'da, teknik direktör Takuhiro Dohta'nın Geliştiricilere Sorun Soru-Cevap bölümünde, "Gökyüzünden doğrudan yere kesintisiz olarak dalabilirsiniz. Bu aynı zamanda Derinlikler için de geçerlidir; yüzeye dönmek için ya bir uçurumdan inin ya da Ascend'i kullanın. Geçen zaman ve birkaç gökyüzü adasının yeryüzüyle çarpışması nedeniyle Tears of the Kingdom'da tamamen yeni görselliğe ve çevreye sahip yeni ve güncel yerler de var. Merkez Hyrule, Gerudo Vadisi, Faron, Necluda, Lanayru, Akkala ve Hebra, Hyrule'un yeryüzündeki bölgeleridir. Bu alanların her birinin üzerinde gökyüzü adası bölgeleri vardır.

Zelda Tears of the Kingdom ve Breath of the Wild ile aynı harita mı?

Bunun cevabı, kısaca hayır. Tears of the Kingdom'ın haritası, büyük ölçüde aynı. Ancak ortam Breath of the Wild'dan önemli ölçüde değişti. Hyrule'un iki versiyonu arasındaki benzerlikler bazı hayranları rahatsız etmiştir illa ki. Fakat, aralarında bir dizi önemli fark var. Tamamen yeni alanlar eklenirken, bazı yerler güncellendi ve değiştirildi.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom haritalar listesini paylaştık. Hatta, üstüne bir de önemli bir soruya yanıt getirdik. Bütün bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyoruz artık. Bu yüzden, sıra geldi diğer yazılarımıza. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom hakkında merak ettiğiniz çok soru olması muhtemel. Sitemizde, neredeyse her sorunuza yanıt bulabileceğiniz yazı mevcut. Şimdi, sizi diğer yazılarımız ile baş başa bırakalım.

Başka tavsiyeleriniz var mı?

Umarız Zelda Tears of the Kingdom'la ilgili olarak bu rehber yazımız size faydalı olmuştur. Elbette, sizler için daha başka tavsiyelerimiz de var. Sitemiz üzerinde, sizler için rehber yazıları hazırladık. Hatta, hazırlamaya da devam ediyoruz. Siz de, bütün rehber yazılarımızı görmek isterseniz, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber ana sayfası sizin için demektir. Zira, bütün The Legend of Zelda Tears of the Kingdom yazılarımızı burada listeledik. Şimdi, oyunun tadını çıkarırken iyi eğlenceler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.