Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.05.2023

Link artık The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom yetenekleri sayesinde yepyeni bulmaca çözme stratejilerine erişebiliyor. Zelda Tears of the Kingdom'daki bu benzersiz yetenekler problem çözme, ulaşım ve savaş durumlarına yaratıcı yaklaşımları teşvik ediyor. Örnekler arasında Zelda Tears of the Kingdom Fuse yeteneğini kullanarak canavar parçalarını kılıçlarınıza yapıştırmak ve başınızın üzerinde katı bir yüzeyde yüzmek sayılabilir. Şimdi, çok detaya girmeyelim. Zira, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom güçler ve yetenekler yazımızda, çok daha detaya gireceğiz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom güçler ve yetenekler

İşte Link'in becerilerinin her birine daha yakından bir bakış ve The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'daki hangi Sky Island tapınaklarının onlara erişmenizi sağlayacağına dair bilgiler. Yüzeye başarıyla indiğinizde ve Purah için Zelda Tears of the Kingdom doğa olaylarından bazılarını incelediğinizde, oyunun ilerleyen bölümlerine kadar kilidi açılmayan iki ek beceri hakkında da sizi bilgilendireceğiz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom güçler ve yetenekler listesi

Zelda Tears of the Kingdom'da toplam altı yetenek bulunmaktadır. İlk dördü Great Sky Island'ın giriş bölümünde yer alıyor. Ancak daha sonra keşfedilebilecek iki tane daha var:

  • Recall
  • Fuse
  • Ultrahand
  • Ascend
  • Camera
  • Autobuild

 

Daha sonraki aşamalarda, Zonaite cevherini, tasarım şemalarını ve Zelda Tears of the Kingdom kamerasını kullanarak bir araba veya turboşarjlı bir minecart da dahil olmak üzere inşa edilmiş herhangi bir nesneyi Autobuild ile otomatik olarak inşa edebileceksiniz. İşte şimdilik oyunun uzun süren ilk yarısı için kullanacağınız dört ana karakter.

Recall

Recall, kullanıcıların zamanı ve fiziksel nesnelerin hareketini "geri sarmalarını" sağlayan bir beceridir ve son zamanlarda yapmış olabilecekleri tüm hareketleri etkili bir şekilde geri almalarını sağlar. Ayrıca sürüklenen nesnelerin akışını tersine çevirmek ve onları bazı nehirleri, gölleri veya lav çukurlarını geçmek için bir köprü olarak kullanmak için de kullanabilirsiniz. Bu, düşman mermilerini fırlatmanın ortasında onlara doğru geri savurmak için harika bir yoldur. Zelda Tears of the Kingdom'ın Great Sky Island eğitiminde, Recall'ı Temple of Time'da öğrenirsiniz.

Fuse

In-Isa tapınağı Fuse'un öğrenildiği yer. Bu beceri çok karmaşık olduğu için ayrı bir rehberde ele aldık. Ancak, işte hızlı bir döküm: Silahları, kalkanları ve canavar parçaları gibi diğer öğeleri Fuse'da anında birleştirebilir, nasıl çalıştıklarını, ne kadar dayanıklı olduklarını ve ne kadar hasar verebileceklerini değiştirebilirsiniz. Yeni melezler oluşturmak için iki silahı birleştirin; yeni unsurlar eklemek için oklarınıza benzersiz bileşenler ekleyin; veya saldırıları engellediğinizde tetikleyici efektler eklemek için kalkanınıza öğeler ekleyin. Goron Şehrini ziyaret ettiğinizde, yakutlar kalkanınıza faydalı bir eklentidir. Çünkü örneğin ateşten kaynaklanan hasarı önlemeye yardımcı olabilirler. Benzer şekilde safirler de sizi dondurucu yaralanmalardan koruyacaktır. Fuse bir savaşın ortasında kullanışlıdır. Çünkü hızlı ve anında uygulaması mümkün bir yetenek.

Ultrahand

Ultrahand, telekinezi ve yapıştırıcının bir kombinasyonu. Bunu kullanarak yeni yapılar oluşturmak için nesneleri hareket ettirebilir ve birleştirebilirsiniz. Bu yetenek özellikle yeni Zelda Tears of the Kingdom araçlarını oluşturmak için kullanışlıdır. Kütükler, fanlar, yelkenler ve daha fazlası gibi çeşitli nesneleri kaldırabilirsiniz. Ayrıca, belirli bir işleve hizmet eden karmaşık yapılar oluşturmak için bunları diğer nesnelere takabilirsiniz veya çıkarabilirsiniz. Araçların bu oyunun ana odağı olduğuna şüphe yok. Birkaç beton levha ve Zonai ile çalışan tekerlekler kullanarak lavlara dayanabilen bir arazi aracı inşa edebilirsiniz. Hatta gerçekten alışılmışın dışında bir deneyim için bir minecart'a roket jetleri monte edebilirsiniz. Ultrahand efsane derecede uyarlanabilir ve aynı zamanda Zelda: Tears of the Kingdom'da Hestu ile iş yapmak için çözülmesi gereken birçok Korok bulmacasının çözümüdür. Ultrahand olarak bilinen ilk beceriyi Ukouh Tapınağından öğrenebilirsiniz.

Ascend

Ascend, tırmanmak istemediğinizde basit ama kullanışlı bir harekettir. Ancak bir püf noktası vardır. Link, platform, tavan, bir adanın alt tarafı veya benzeri bir şey gibi ulaşabileceği bir yüzeye tırmanabilmelidir. Link bu yüzeye ulaştığında, durmadan yüzer ve tepeye çıkar. Ascend'in Link'in Sky Island haritasına Yüzeyden girmesine izin vermesi güzel olurdu. Ancak ne yazık ki bu mümkün değil. Oraya ulaşmak mı istiyorsunuz? Öyleyse, sizi yeterince uzağa fırlatmak için Zelda Tears of the Kingdom'daki Skyview Towers'a güvenmeniz gerekecek. Gutanbac Shrine'da Ascend'i öğreneceksiniz.

Başka tavsiyeleriniz var mı?

Umarız Zelda Tears of the Kingdom'la ilgili olarak bu rehber yazımız size faydalı olmuştur. Elbette, sizler için daha başka tavsiyelerimiz de var. Sitemiz üzerinde, sizler için rehber yazıları hazırladık. Hatta, hazırlamaya da devam ediyoruz. Siz de, bütün rehber yazılarımızı görmek isterseniz, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber ana sayfası sizin için demektir. Zira, bütün The Legend of Zelda Tears of the Kingdom yazılarımızı burada listeledik. Şimdi, oyunun tadını çıkarırken iyi eğlenceler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.