Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.05.2023

Tears of the Kingdom'ın oynanış fragmanlarını izlediyseniz, muhtemelen Link'in arkadaşlarıyla birlikte savaşması ilginizi çekmiştir. Bu rehber The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom companion sistemi hakkında bilinmesi gereken her şeyi kapsayacak. Belirli olay örgüsü noktalarını tartışmayacak olsak da, bazı kişilerin bunları spoiler olarak görebileceğini unutmayın.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom companion listesi

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom yol arkadaşları şunlardır:

  • Sidon – Zora (Sage of Water)
  • Tulin – Rito (Sage of Wind)
  • Yunobo – Goron (Sage of Fire)
  • Riju – Gerudo (Sage of Lightning)
  • Mineru – Fifth Sage (Sage of Spirit)

 

Hyrulealı klanların her birinden bir yoldaş var. Yani Zora, Goron, Gerudo ve Rito. Muhtemelen bu karakterlerin isimlerini de tanıyacaksınız. Çünkü bu kişiler Breath of the Wild'da Şampiyonların çocukları olarak da vardı. Oyundaki Temple zindanlarında ve boss savaşlarında, yoldaşlar önemli olay örgüsü noktaları için mevcuttur. Bir oynanış fragmanında Link ve Sidon gökyüzü adalarında çatışmaya giriyor ve Tulin, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'daki zorlu bir boss ile karşı karşıya geliyor. Hepsi de Link ile birlikte Zelda Tears of the Kingdom zindanlarında seyahat ederek bulmacalara ve son boss dövüşüne yardımcı olacaklar. Breath of the Wild'daki Şampiyonun yeteneklerinde olduğu gibi, kullanabileceğiniz bir Sage yoldaş yeteneğine de erişim sağlayacaklar. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom companion rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemizde daha birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Şimdi, diğer yazılarımızdan bahsedelim.

Başka tavsiyeleriniz var mı?

Umarız Zelda Tears of the Kingdom'la ilgili olarak bu rehber yazımız size faydalı olmuştur. Elbette, sizler için daha başka tavsiyelerimiz de var. Sitemiz üzerinde, sizler için rehber yazıları hazırladık. Hatta, hazırlamaya da devam ediyoruz. Siz de, bütün rehber yazılarımızı görmek isterseniz, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber ana sayfası sizin için demektir. Zira, bütün The Legend of Zelda Tears of the Kingdom yazılarımızı burada listeledik. Şimdi, oyunun tadını çıkarırken iyi eğlenceler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.