Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.05.2023

Tears of the Kingdom'da oyuncuların Hyrule adına savaşması gereken pek çok azılı düşman var ve bunlardan bazıları ölümcül Lynel gibi diğerlerinden daha tehlikeli. Hyrule'u savunmaya hazırlanmanıza yardımcı olmak için The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'daki tüm bossları ve büyük düşmanları listeledik. Dilerseniz, bir an önce The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss listesi ile sizi baş başa bırakalım.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss listesi

Oyun içerisinde bizleri bekleyen bosslar şu şekilde:

 • Queen Gibdo
 • Sludge Like
 • Mucktorok
 • Moragia
 • Marbled Gohma
 • Colgera
 • Phantom Ganon
 • Seized Construct
 • The Demon King’s Army
 • Demon King Ganondorf
 • Demon Dragon

 

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss açıklamaları

Bossları listeledik ancak listelemekle kalmayalım. Bir de, listelediğimiz bossları açıklayalım. Bu sayede, sizi bekleyen bosslarla ilgili daha iyi bilgi sahibi olursunuz.

Queen Gibdo

Lightning Temple'ın belası olan Queen Gibdo, arenaya kasırgalar yayan ve yavaş hareket eden güve benzeri bir yaratıktır. Onu yenmenin en iyi yolu, yakın dövüş silahlarıyla hasar vermek için saldırmadan önce yay ve oklarınızla ve Fire Fruit gibi eşyalarla sersemletmektir.

Sludge Like

The Sludge, pis çamurla kaplı garip bir solucan yaratıktır. Garip topa sersemletmek için saldırmadan önce, Sidon'un su baloncuğunu kullanarak bossa su bazlı bir saldırı yapmalı ve çamurunu temizlemelisiniz. Daha sonra sersemleyecek ve saldırılarınıza karşı savunmasız kalacaktır. Sizi yavaşlatacak çeşitli çamur birikintilerine ve Sludge Like'ın gökyüzünden yağdıracağı çamura dikkat edin.

Mucktorok

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss listemizdeki bir baş belasına geldik. Sidon'un su baloncuğunu kullanarak çamuru çıkarmak ve Water Temple'ın belası Mucktorok'u çağırmak için su bazlı bir saldırı oluşturmalısınız. Çünkü Mucktorok sudan hoşlanmayan hızlı hareket eden bir boss'tur. Çamur çıkarıldığında, Mucktorok kaçmaya başlayacaktır; Krallığın Gözyaşları müttefiklerinizle onu takip edin ve mümkün olduğunca sık vurun. Mucktorok yere daldığında, çamur dalgalarına dikkat edin, üstlerinden atlayarak kaçınmak en iyisidir.

Moragia

Death Mountain'dan gelen canlı, devasa kaya yaratığına ulaşmak için çeşitli Zonai cihazlarıyla donatılmış uçak benzeri bazı mekanizmaları uçurmanız gerekecek. Moragia'nın üç bileşeninden biriyle karşı karşıya kaldığınızda, Yunobo'yu onlara saldırması ve korkunç hasar vermesi için gönderebilirsiniz.

Marbled Gohma

Devasa bir düşman. Ancak dev bir kaya yengecini andıran bu Fire Temple belası, onu nasıl yeneceğinizi öğrendiğinizde başa çıkılabilir. Yunobo'yu yaratığın bacaklarına saldırmak ve onları kırmak için kullanın, aynı zamanda yer vuruşu saldırısından kaçının.

Gözüne tırmanın ve ona saldırın. Böylece bacakları yok edildiğinde yere düşecektir. Sağlığınızı korumak onu hızlıca yenmenize yardımcı olacaktır. Çünkü bu aşama siz onu yok edene kadar tekrarlanmaya devam edecektir.

Colgera

Wind Temple'ın belası Colgera orada bulunmaktadır. Fire Fruit gibi ateş malzemeleriyle birleştirilmiş okları kullanarak buzlu ejderha benzeri yaratığın zayıf noktalarına zarar verebilir ve onu yenebilirsiniz. Yamaç paraşütü ile yolunuzu yönlendirebilirsiniz. Ancak Colgera'nın kasırgalarına dikkat edin.

Phantom Ganon

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss savaşları, hayaletimsi Demon King ile tamamlanıyor. Phantom Ganon ile ilk karşılaşmanız Hyrule Kalesinin içinde gerçekleşir. Her biri farklı bir sağlık barına sahip olan çok sayıda kopyasını çağıracak ve tonlarca hasar verecek. İşleri biraz daha kolaylaştırmak için, onu yavaşlatmak için Zaman Bombaları gibi çeşitli cihazlarınızı kullanın.

Deku Tree, bundan sonra onun hayaletini bulacağınız yerdir. Bu versiyonda sadece bir Ganon Phantom olmasına ve çok daha yavaş hareket etmesine rağmen, son derece güçlüdür ve çok daha fazla canı vardır. Size doğru süzülürken ve ona karşı birkaç vuruş yapabileceğiniz bir açıklık için saldırmaya çalışırken izleyin. Yerdeki çeşitli kasvet birikintilerinden kaçının.

Hyrule Castle'ın altında Phantom Ganon ile üçüncü ve son kez karşılaşacaksınız. Onunla ikinci kez dövüştüğünüzden daha yavaş ve daha fazla canı var. Ancak bu noktada, onu yenmeyi kolaylaştıran daha güçlü teçhizata sahip olmalısınız. Ona tekrar tekrar saldırın ve oldukça hızlı bir şekilde düşecektir.

Seized Construct

Hyrule'a nüfuz eden garip kasvet tarafından komuta edilen bir Zonai Construct olan Seized Construct, Spirit Temple'ı savunmak için bir dövüş için sizi baş başa bırakır. Bu boss'a saldırmak için dost canlısı yapı arkadaşınızın ellerini kullanın. Yakın dövüş saldırıları için sol elinizi (L düğmesi) ve menzilli saldırılar için sağ elinizi (R düğmesi) kullanın. Her zamanki gibi savunma da yapabilirsiniz.

The Demon King’s Army

The Demon King's Army tipik bir boss değildir. Daha ziyade, yenmeniz gereken bireysel düşmanlardan oluşan bir kalabalıktır. Ancak tipik bir boss sağlık çubuğuna sahip olduğu için onu sayıyoruz. Neyse ki, bu boss savaşı sırasında kontrollü bokoblin orduları ve diğer düşmanlarla başa çıkmanıza yardımcı olabilecek birkaç müttefikiniz olacak. Bununla birlikte, bir etki alanında hasar veren eşyaları veya silahları veya daha aşina olabileceğiniz gibi AoE saldırılarını kullanmak en iyi seçeneğinizdir.

Demon King Ganondorf

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom boss savaşları arasında en efsanesine geldi şimdi sıra. Ganondorf'un kendisine karşı mücadele, beklediğiniz an (tekrar). Ganondorf'un küçük kasvet dalgalarına karşı koymak için onlara saldırabilirsiniz. Ayrıca, hızlı bir şekilde art arda çok fazla hasar veren bir telaş saldırısı başlatmak için standart saldırılarını savuşturmanızı veya atlatmanızı tavsiye ederiz.

Tüm arenayı etkileyecek büyük bir saldırısı, zaman zaman yerden hava yükselmesine neden olur. Yamaç paraşütünüzle yükseğe süzülün, ardından hasar vermek ve yukarıda bahsedilen saldırıyı savuşturmak için birleştirilmiş malzemeden yayınızı kullanın.

İlk aşamasında işini bitirdikten sonra güçlenecek ve daha büyük bir sağlık çubuğuna sahip olacak. Onlara dikkat edin. Ancak bossunkendisine konsantre olun. Çünkü size de saldıran hayalet görünümleri Ganondorf'un kendisi dışında en büyük tehdidi oluşturuyor. Bu konumda çok daha hızlı hareket eder. Ancak en iyi seçeneğiniz yan adım atmak ve açık olduğunda ona saldırmaktır. Bu, sağlığını yeterince hızlı bir şekilde azaltacaktır.

Demon Dragon

İşlerin bu kadar kolay olamayacağı son boss savaşına ulaştınız. Ganondorf, havada süzülen Demon Dragon adında bir ejderhaya dönüşüyor. Neyse ki, onu alt etmenize yardımcı olabilecek yardımsever bir ejderhaya sahipsiniz. Atlamadan ve ejderhadaki göz toplarına benzeyen garip çukurlara nişan almadan önce, Demon Dragon'un üzerinde yüksekte uçun. Onlara yaklaştıkça ok atın, her noktanın yanına inin ve bu zayıf noktaları ortadan kaldırmak için yakın dövüş silahlarıyla saldırın.

Bu dövüşün en zor kısmı, canını sıfıra indirene kadar bekleyecek sabra sahip olmaktır. Yamaç paraşütünüzle inişinizi kontrol etmeye devam ederseniz ve zayıf noktalarının her birine saldırırsanız Demon Dragon hızlı bir şekilde yenilecektir.

Başka tavsiyeleriniz var mı?

Umarız Zelda Tears of the Kingdom'la ilgili olarak bu rehber yazımız size faydalı olmuştur. Elbette, sizler için daha başka tavsiyelerimiz de var. Sitemiz üzerinde, sizler için rehber yazıları hazırladık. Hatta, hazırlamaya da devam ediyoruz. Siz de, bütün rehber yazılarımızı görmek isterseniz, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber ana sayfası sizin için demektir. Zira, bütün The Legend of Zelda Tears of the Kingdom yazılarımızı burada listeledik. Şimdi, oyunun tadını çıkarırken iyi eğlenceler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.