Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 18.05.2023

Breath of the Wild için Champions Ballad DLC'sinin yayınlanmasıyla birlikte Zelda dünyasına sürülebilir araçların eklendiğine nihayet tanık olduk ve oyuncular Master Cycle Zero ile Hyrule'da gezmeye başlamıştı. Araç üretim sistemi ve çeşitli araçlar da devam oyununda yer alıyor. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom araçlar rehber yazımız da, tam olarak bu yüzden var. Şimdi, oyundaki araçlardan bahsedeceğiz. Dahası, bu araçları detaylandıracağız.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom araçlar nedir?

Bu makalede oyunda bulunan her tür aracın üzerinden geçeceğiz. Oyunun uçsuz bucaksız manzaralarında gezinmek için çok önemlidirler ve The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'da kullanmak çoğu zaman çok eğlencelidir. Araçları önce liste olarak paylaşalım. Sonra da, bu listedeki araçları detaylandıralım.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom araçlar listesi

  • Araba
  • Sıcak Hava Balonu
  • Uçan Makine
  • Tekne
  • Uçan Sal

 

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom araçlar ve açıklamaları

Şimdi, sırada bu araçları açıklamak var. Zira, sadece listelemek bir işe yaramaz, değil mi?

Araba

Geleneksel anlamda bir araba olmayan bu önemli dört tekerlekli aracın önünde Link'in yönlendirmek için kullanabileceği bir podyum var. Tahtadan iki büyük arka tekerleği, ön tekerlekleri kaplayan bazı taş başları, iki far ve arkada aracın güç kaynağı var. Siz de, Ultrahand ile bir araç yapıp bir an önce kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sıcak Hava Balonu

Sıcak hava balonu, oyun içerisinde gerçekten çok işe yarıyor. Özellikle de, oyundaki bulmacaları çözme konusunda çok işlevsel. Oyun, birçok bulmacasında size sıcak hava balonu veriyor. Bunları, bir şekilde kullanarak bulmacaları çözmenizi bekliyor. Ultrahand ile bunun tadını çıkarmak da size kalıyor.

Uçan Makine

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom araçlar konusunda gerçekten zengin. Çünkü, oyun içerisinde uçan makine dahi var. Uçan makine, yanlarına dört pervane bağlanmış metal bir platformdan oluşuyor. Arabaya benzer şekilde, uçağın önünde Link'in uçuşunu kontrol etmek için kullanabileceği küçük bir podyum var. Cihaz, Link'in oyunun sayısız gökyüzü adası arasında hareket etmesi için etkili bir yöntem.

Tekne

Tekne, oyun içerisindeki en kullanışlı araçlardan bir tanesi. Zira, tekneler sayesinde, uzak mesafeleri de kolayca geçmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken şey, birkaç adet kütüğü Ultrahand ile birleştirmek. Sonra da, bir motor bağlayıp tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Uçan Sal

Diğer araçlarla karşılaştırıldığında, bu araç oyunculara açık olan seçenekleri daha net bir şekilde göstermektedir. Breath of the Wild'da yalnızca rüzgar veya Korok Yaprağı ile hareket ettirilebilen sallara benziyor. Rüzgar tarafından itilir ve ortasında bir yelken bulunan küçük bir ahşap sala sahiptir. Ek olarak, açıldığında salın havalanmasına neden olacak dört köşe pervanesi vardır. Bu sayede hem uçarsınız hem de havada yüzersiniz.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom oyununda araçlar nasıl inşa edilir?

Oyun içerisinde birtakım kapsüller var. Bu kapsüller, sizlere gerekli olan araçları sağlıyor. Örneğin, bir sal yapacaksanız, birkaç ağaç kesmeniz gerekmekte. Ağaçları kestikten sonra, ortaya çıkan kütükleri Ultrahand ile birleştirin. Ardından da, kapsüllerinizden fanı seçin. Bu fanı da, kütüklerinize bağlayın. Hayırlı olsun, artık bir tekneniz var.

Dahası, bu ve çok daha fazlasını yapma şansınız var. Oyun, araçları nasıl yapacağınızı neredeyse tamamen size bırakıyor. Zaten, oyun çıktığından beri de, oyuncular bu özelliğin tadını çıkarıyor. Siz de, yaratıcılığınızı konuşturup farklı araçlar yapabilirsiniz. Çünkü, önünüzde neredeyse sonsuz bir varyasyon seçeneği var. Seçmek, karar vermek tamamen size kalmış bir şey.

Başka tavsiyeleriniz var mı?

Umarız Zelda Tears of the Kingdom'la ilgili olarak bu rehber yazımız size faydalı olmuştur. Elbette, sizler için daha başka tavsiyelerimiz de var. Sitemiz üzerinde, sizler için rehber yazıları hazırladık. Hatta, hazırlamaya da devam ediyoruz. Siz de, bütün rehber yazılarımızı görmek isterseniz, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom rehber ana sayfası sizin için demektir. Zira, bütün The Legend of Zelda Tears of the Kingdom yazılarımızı burada listeledik. Şimdi, oyunun tadını çıkarırken iyi eğlenceler dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.