The Legend of Zelda Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe’a konuk oluyor

The Legend of Zelda Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe’a konuk oluyor

Link gelirken motosikletini de getirmeyi unutmamış.

Mario Kart 8 Deluxe için yeni ziyaretçiler söz konusu. The Legend of Zelda Breath of the Wild’dan Link, motosikletini kapıp Mario’nun yarış oyununa dahil oluyor. Gelen ücretsiz güncellemede Nintendo, The Legend of Zelda Breath of the Wild’dan Mario Kart 8 Deluxe’a Link’in zırh seti Champion’s Tunic ile oynanabilir bir karakter olarak Link’i ekledi. Nintendo’nun en popüler iki karakteriyle birlikte yarış pistine kozlarımızı paylaşacak olmamız bizler için de oldukça heyecan verici bir durum.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Legend of Zelda Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe'a konuk oluyor

The Legend of Zelda Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe’a konuk olarak Link ve motosikletine ev sahipliği yapıyor

Yeni güncellemenin tek parçası Link ve Champion’s Tunic zırhı değil. The Legend of Zelda Breath of the Wild’a eklenen Champions’ Ballad indirebilir içerikte var olan Master Cycle Zero motosikletiyle geliyor. Ayrıca eskimiş lastikleri ve vahşi yamaç paraşütünün de eklenenler arasında belirtmekte fayda var. Bir diğer güzel haber de 1.6.0 güncellemesinin tamamen ücretsiz olacağı yönünde. Nintendo’nun resmi YouTube kanalında güncellemeye ve Link’e dair bir video da yayımlandı.

The Legend of Zelda Breath of the Wild çıkış yaptığı dönemde hem oyun basınından hem de bizzat oyuncular tarafından aşırı yüksek notlar aldı. Öyle ki oyun, 3 Mart 2017’de çıkmasına rağmen Haziran ayında yapılan en yüksek puan alan oyunlar listesinde zirveyi sırtlandı. Bununla yetinmeyip tüm zamanların en yüksek puan almış oyunları listesine birincilikle giriş yaptı. Tüm zamanların en yüksek puan almış oyunlar içerisindeki zirve GTA 5’tan The Legend of Zelda Breath of the Wild’a geçmiş oldu.

Mario Kart 8 Deluxe, puanlar konusunda The Legend of Zelda Breath of the Wild kadar başarılı olmamış olabilir. Fakat yine de çıktığı dönemdeki İngiltere satış rakamları listesine baktığımızda ilk sıradan giriş yaptı. Kendisiyle aynı dönem çıkan ve çokça beklenen Pray’e rağmen listede zirveyi gördü. Satışlar konusunda o kadar büyük bir başarı gösterdi ki Ubisoft’un iki haftadır lider süren Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands satışlarını yedinci sıralara kadar geriletti. İçinizden, “Mario büyük bir marka, ne var ki bunda oldukça normal.” diyebilirsiniz fakat atladığınız bir nokta var. Mario Kart 8 Deluxe zaten eskiden Wii U’ya çıkmış bir oyunun Nintendo Swtich konsollarına yeniden getirilmesiydi. Listelerde geçtiği oyunlar ise ilk defa görücüye çıkmıştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.