Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.12.2022

Önümüzdeki ay, The Last of Us HBO'daki ilk gösterimini yapacak. Bu HBO dizisinin hemen bir etki yaratacağı kesin. HBO Latino, Pedro Pascal'ın başrolünü üstlendiği dizinin 85 dakikalık bir prömiyere sahip olacağını bir dizi raporun ardından doğruladı. 1 saat 25 dakikalık prömiyer, video oyunu versiyonunun hayranları için uzun metrajlı bir film uzunluğunda olacak. İlk sezonu boyunca dizinin toplam dokuz bölümden oluşması planlanıyor. Dizinin tam kapsamı henüz belirlenmemiş olsa da, ilk oyunun anlatısını kapsayacağı ve aynı zamanda devam oyunundan unsurlar içereceği söyleniyor. Şimdi, "The Last of Us HBO dizisinin ilk bölümü uzun olacak." diye duyduğumuz Twitter gönderilerini de aşağıda paylaştık.

The Last of Us HBO dizisinin ilk bölümü 85 dakika sürecek

Popüler video oyunu serisinin arkasındaki beyin Neil Druckmann ile birlikte, HBO'nun Chernobyl dizisinin Emmy ödüllü yaratıcısı Craig Mazin diziyi yaptı. Yazar bu yılın başlarında verdiği bir röportajda The Last of Us'ın şimdiye kadarki "en iyi" video oyunu hikayesi olduğunu iddia etti. Empire Magazine'e verdiği röportajda Mazin, "Bu açık ve net bir durum: Bu, video oyunlarında şimdiye kadar anlatılmış en iyi hikaye. [Joel ve Ellie] gözbebeklerinden bir şey fırlatmadılar. Onlar sadece insandı. Ve bu, kendi başına, oyunlarda oldukça nadir görülen bir şey. Olayı bu kadar ayakları yere basan bir şekilde ele almaları ve size gerçekten hissettirmeleri - daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım ve 1977'den beri video oyunları oynuyorum."

Gabriel Luna Tommy; Anna Torv Tess; Nico Parker Sarah; Murray Bartlett Frank; Nick Offerman Bill; Melanie Lynskey Kathleen; Storm Reid Riley; Merle Dandridge Marlene; Jeffrey Pierce Perry; Lamar Johnson Henry; Keivonn Woodard Sam; Graham Greene Marlon; ve Elaine Miles Florence rolünde. Ayrıca, ilk oyunlarda Ellie ve Joel'a can veren Ashley Johnson ve Troy Baker da yer alacak. The Last of Us önümüzdeki ayın 15'inde HBO ve HBO Max kanallarında gösterime girecek. Dizinin ilk sezonunda dokuz bölüm var. Dahası, yeni bölümler haftada bir kez gelecek. Ayrıca, The Last of Us İnceleme yazımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.