Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.12.2022

The Division 2'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte Ubisoft oyunlarını Steam üzerinden dağıtmayı bıraktı. Bunun yerine, Ubisoft'un kendi dijital mağazası ve Epic Games Store, Tom Clancy shooter oyununu sundu. Ubisoft'un Valve'ın mağazasına geri dönüşünün bir parçası olarak, nihayetinde önümüzdeki ayın 12 Ocak'ında Steam'de satışa sunulacak. The Division 2 Steam sayfası halihazırda aktif. Ancak henüz destekleyebileceği Steam bağlantılı özelliklerle ilgili herhangi bir bilgi içermiyor.

The Division 2 Steam platformuna 12 Ocak 2023 tarihinde gelecek

Assassin's Creed Valhalla 6 Aralık'ta Steam'e geri dönecek ilk Ubisoft oyunu olacak; Anno 1800 ve Roller Champions kısa bir süre sonra onu takip edecek. Bu açıklama Ubisoft tarafından geçtiğimiz ay yapılmıştı. O dönemde Ubisoft'un bir sözcüsü bu değişikliği şirketin "oyunlarımızı nerede olurlarsa olsunlar çeşitli kitlelere nasıl ulaştırabileceğimizi sürekli olarak değerlendirmesinin" bir sonucu olarak açıklamıştı.

Ubisoft CEO'su Yves Guillemot'a göre The Division 2'nin Steam'den ayrılması, 2019'da yapılan bir kazanç çağrısı sırasında "uzun vadeli bir iyiydi". Bu varsayım muhtemelen kısmen Steam'in satışların yalnızca %30'unu elinde tutarken Epic'in mağazasının yalnızca %12'sini almasından kaynaklanıyordu. Kanımca, Steam'deki son dakika potansiyel müşterilerini kapmak, bu oyunların piyasaya sürülme zamanı çoktan geçtiğinden, daha az gelir kesintisi olsun ya da olmasın, finansal açıdan mantıklı.

Ayrıca, sizler için daha önce Tom Clancy's The Division 2 inceleme yazısı paylaşmıştık. Dilerseniz, göz gezdirmenizde fayda olacaktır. Ayrıca, Tom Clancy's The Division 2 Warlords of New York inceleme yazımız da mevcut.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.