Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.09.2023

Starfield'ın New Game Plus modu nasıl işliyor? Formüle kendi yorumunu katan Starfield New Game Plus modu, bunun şüphesiz Bethesda'nın bugüne kadarki en iddialı oyunu olmasının nedenlerinden biri.

Starfield New Game Plus detayları

Starfield Ana hikaye görevini tamamladıktan sonra New Game Plus'ın birçok döngüsünden birine başlayabilirsiniz. Seviyeniz ve becerileriniz dışında tüm ilerlemenizi, eşyalarınızı ve ekipmanlarınızı sıfırlar. Yeni bir oyuna başlamanız ve oyunu oynamanız karşılığında moda özgü bazı eşyalar alıyorsunuz.

Starfield'ı yenmenin ne kadar süreceğini düşündüğünüzde, bu kadar büyük bir oyunu bitirme düşüncesi biraz bunaltıcı duruyor. Keşfedilecek yüzlerce Starfield gezegeni ve görevlerinin tamamlanması gereken bir ton Starfield karakteri ile elenmesi gereken bir ton içerik olacak. Starfield aslında o kadar büyük ki, Bethesda'dan Pete Hines bunun tek bir açık dünya RPG'sinde toplanmış "bir grup farklı oyun" gibi olduğunu söyledi. Bethesda CEO'su Todd Howard ile daha önce yapılan bir GQ röportajında bu bilgi açıklanmıştı.

Starfield New Game Plus nasıl açılır?

Son Starfield görevi olan "One Giant Leap"i oynarken iki seçeneğiniz var: ana hikayeyi bitirebilirsiniz ya da galaksiyi daha fazla keşfedebilirsiniz. İkinci seçenek New Game Plus ile sonuçlanacaktır. Oyunu temizlemeyi ertelemeye karar verirseniz endişelenmeyin. Her zaman geri dönebilirsiniz ve daha sonra yapabilirsiniz.

Diğer her şey sıfırlanacaktır. Ancak becerileriniz, güçleriniz ve XP'niz (seviye) korunacaktır. Neyse ki, herhangi bir ana hikaye görevini atlamayı seçebilirsiniz, böylece hepsini tekrar tamamlamak zorunda kalmazsınız. Bu önemli bir şekilde yardımcı olur. Sonraki New Game Plus oyunlarına başlayarak daha fazla özel silah, gemi ve yeteneğin kilidini açabilirsiniz. Bu doğru, Starfield'ı ne kadar çok oynarsanız harcadığınız zaman için daha fazla ödeme alırsınız.

Başka ne önerirsiniz?

Starfield New Game Plus rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok farklı yazı mevcut. Dahası, her geçen gün sitemize daha fazla içerik ekliyoruz. Bu yüzden, kesinlikle takip etmenizi öneririz. Sitemiz üzerinde Starfield rehber yazıları için bir ana sayfa şu anda mevcut değil. Fakat, ilerleyen günlerde böyle bir sayfamız da sizlerle birlikte olacaktır. Şimdi, biz size iyi oyunlar dileyelim ve oyunla sizi baş başa bırakalım.

Starfield dışında da size tavsiye edeceğimiz yazılarımız var. En başta, PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri yazımız var. Bu yazımıza bakmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Çünkü sadece PUBG'de değil, diğer birçok oyunda işinizi görecektir. Bir de, Valorant Crosshair ayarlarını paylaştığımız bir yazımız, sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.