Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.09.2023

Starfield Mantis bulmacası çözümü nedir? Lair of the Mantis, Starfield Mantis görevinin bir parçası olarak gezinmeniz gereken güçlü düşmanlarla dolu zor bir alandır. Doğru zemin bulmacası çözümünü bulamazsanız neredeyse kesinlikle ölümünüzle sonuçlanacak olan Starfield Mantis bulmacası belki de en zor olanıdır. Ancak Starfield'daki Mantis görevini nasıl bitireceğinizi bilmek isteyeceksiniz. Çünkü Razorleaf gemisi ve Mantis zırhı gibi harika ödüller var.

Starfield Mantis bulmacası çözümü

Her sıradaki aşağıdaki karolara basarak Starfield Mantis bulmacasındaki zemin karolarını kullanarak "Tyrannis" kelimesini oluşturabilirsiniz.

  1. T - soldan 3.
  2. Y - Soldan 1.
  3. R - soldan 5.
  4. A - soldan 6.
  5. N - soldan 4.
  6. N - soldan 7.
  7. I - soldan 2.
  8. S - soldan 3.

 

Ancak dikkatli olun. Yanlış karolara basarsanız, savunma lazer taretleri sizi otomatik olarak öldürecektir. Bununla birlikte, doğru karolara bastığınızda kapıya ulaşılabilecektir, bu noktada kapıyı açmak için kapının sağındaki düğmeyi etkinleştirebilirsiniz.

Savunmalar etkinleştirildikten sonra bile, lazer kuleleri çok fazla hasar vermesine rağmen kapıyı açan düğmeye ulaşmak hala mümkündür - en azından başlangıçta oyuncuların çoğunu öldürmeye yetecek kadar. Yanlışlıkla yanlış son karo üzerinde durursanız ve hasar alırken çok uzağa koşmanız gerekmiyorsa, bu özellikle çok önemlidir.

Muhtemelen zaten fark ettiğiniz gibi bu zemin plakaları çok hassastır. Mantis bulmacasında acele etmeye çalışmaktan kaçının. Zarar görmeden kaçmak istiyorsanız, bitişikteki bir plakayı yanlışlıkla tetiklemekten kaçınmak için çok yavaş ve kasıtlı hareket edin. Ayrıca, bulmacaya başlamadan önce bir kayıt yapmanız tavsiye edilir, böylece ölürseniz hızlı bir şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.

Lair of the Mantis'deki birçok ses kaydından biri olan 'Leon Voclain - Sic Semper Tyrannis', Mantis bulmacasının çözümünü doğal olarak nasıl bilmeniz gerektiğini merak ediyorsanız öğrenebileceğiniz bilgiler içeriyor. Ancak birçok oyuncunun bunları atlayacağını ve Mantis kat bulmacasına nasıl ilerleyeceğinden emin olmadan geleceğini tahmin ediyoruz. Sonuçta, belirli bir kelimeyi hecelemeniz gerektiğinin farkında değilseniz, sprey boya sıçraması aldatıcı olabilir.

Yine de Starfield Mantis görevi henüz bitmedi. Okumaya devam ederek Mantis görevine nasıl başlayacağınızı keşfedin, Mantis görevinin tam açıklamasını öğrenin ve muhteşem Mantis görevi ödüllerine genel bir bakış elde edin.

Starfield Mantis görevi nasıl başlar?

Mantis görevine başlamak için Starfield'da yağmalanmış Spacer düşmanlarından alabileceğiniz "Secret Outpost!" veri girişini bulmalı ve okumalısınız. Karşılaştığınız her düşmanı öldürün ve vücut ganimetlerini alın. Çünkü bu, bu düşman türünden rastgele bir görev düşüşüdür.

Görev sırasında ziyaret ettiğiniz tesiste çok sayıda Spacer bulunduğundan, Eski Mahalle'nin ana görevini tamamlarken bu yan görevi de tamamlamanız muhtemeldir. "Gizli Karakol!" eşyası, düşmanlara karşı kazandığınız zaferler sonucunda sık sık yağmalanır. Mantis görevine zaten sahip olmadığınızdan emin olmak için envanterinizin Notlar bölümünü kontrol etmeye değer. Çünkü standart bir eşya gibi görünüyor.

"Secret Outpost!" öğesini bulduktan sonra envanterinizdeki metin günlüğünü okuyun. Bunu yaptığınızda, resmi olarak Mantis yan görevi alacaksınız. Sonra, bir karakol aramak için Denebola I-b'ye gitmeniz gerekecek.

Adım adım Mantis görevi

Şimdi, bir de Starfield Mantis görevini anlatalım. Lair of the Mantis'e girmeden önce, haritanızda gösterilen Denebola I-b'deki gizli karakola ilerleyin ve Spacer ordularını ortadan kaldırın. Bölgede seviyeleri 8 ila 30 arasında değişen düşmanlar olduğu için savaşacaksınız.

Daha sonra Lair of the Mantis'e girerken koridorlarda ilerleyeceksiniz. Yine, burada çok sayıda zor düşman var, bu nedenle düşük seviyedeyseniz, çok fazla cephane ve el bombası getirin. Ayrıca Mantis, Doriane Voclain ve çocuğu Leon Voclain hakkında daha fazla bilgi için yol boyunca bir dizi ses kaydı dinleyebilirsiniz. Bu, Mantis ve Lair of the Mantis hakkında daha fazla bilgi için isteğe bağlı görevi ilerletecektir.

Odalarda ilerlerken, önünüze çıkan düşmanları yenerken, cephane, zırh veya güçlü yeni silahlar olan ganimet kutularına dikkat edin. Bu silahlar sadece zorlu savaşlardan sonra malzemelerinizi yenilemek için mükemmel olmakla kalmayacak, aynı zamanda yakında ortaya çıkacak yüksek seviyeli düşmanlara da tonlarca hasar verecektir.

Sonra Livvey adında bir karakterle karşılaşabilirsiniz. Onu henüz öldürmediyseniz, Mantis bulmacasını çözmenize yardımcı olacak bir ipucu sağlayacaktır. Ardından, Lair of the Mantis'e girmek için, yukarıda vurguladığımız Mantis bulmacasının çözümünü kullanarak koridorun sonundaki kapının kilidini açmalısınız.

Ardından son odaya varacaksınız, birkaç düşman ve Mantis görevini tamamlamanın ödüllerinin bulunduğu oldukça büyük bir avlu. Her ikisi de hedef olan Razorleaf gemisini ve Mantis zırhını alın. Sonra Lair'in girişine dönmek için hangar alanındaki asansörü kullanın. Mantis yan görevi, iniş pistine ulaştığınızda ve Razorleaf'i keşfettiğinizde sona erecektir.

Starfield Mantis görevi ödülleri

İşte Starfield Mantis görevinin faydaları:

  • A sınıfı gemi, Razorleaf
  • Mantis zırhı seti

 

Mantis görevini tamamlamanın belki de en iyi ödülü nadir Razorleaf'tir. Mevcut en iyi Starfield gemilerinden biri bu gemidir. Daha iyisi de, bu görevi tamamlayarak onu erkenden bedavaya elde edebilirsiniz.

Mantis, mal kaçakçılığı yaparak para kazanmanızı sağlayan ambara sahiptir. Bu sayesde Starfield yasadışı ticaret dünyasına harika bir giriş noktasıdır. Ayrıca, başlangıç geminizden önemli ölçüde daha iyi istatistiklere sahiptir. Bu, Starfield gemi özelleştirmesinin avantajlarını hesaba katmaz.

Harika bir efsanevi ekipman olan Mantis seti var. Bu, Mantis Uzay Miğferi ve Mantis Uzay Giysisinden oluşan Mantis zırh setidir. Etkileri aslında rastgele. Ancak, özellikle oyununuza bu görevle başladıysanız, muhtemelen bir yükseltme olacak yüksek istatistiklere sahiptir. Daha fazla bilgi için Starfield Efsaneleri ve Starfield zırhı rehberlerimize göz atın. Burada olağanüstü ödüller var. Dahası, hem Razorleaf gemisinde hem de bu görev sırasında daha da iyi ödüller var. Bu yüzden, ganimet konteyneri gördükçe yağmalayın.

Başka ne önerirsiniz?

Starfield Mantis bulmaca çözümü rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok farklı yazı mevcut. Dahası, her geçen gün sitemize daha fazla içerik ekliyoruz. Bu yüzden, kesinlikle takip etmenizi öneririz. Sitemiz üzerinde Starfield rehber yazıları için bir ana sayfa şu anda mevcut değil. Fakat, ilerleyen günlerde böyle bir sayfamız da sizlerle birlikte olacaktır. Şimdi, biz size iyi oyunlar dileyelim ve oyunla sizi baş başa bırakalım.

Bütün bunları bir yana bırakacak olursak, sitemizde kesinlikle işinize yarayacağını düşündüğümüz başka yazılarımız da var. Önce, Valorant Crosshair yazımız var. Bu yazımızda, kendinize uygun bir nişangah seçebilirsiniz. Bir de, diğer oyunlarda da işinize yarayacak başka bir yazımız daha var. Bu da, PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.