Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.09.2023

Starfield kaçak mal satışı nereden yapılır? Nasıl yapılacağını biliyorsanız, yasadışı mal satmak ve kaçakçılık yapmak hızlı para kazanmak için harika bir yoldur. Ancak, Starfield yasadışı mal sistemini anlamak zordur. Starfield'da kaçak malları nasıl ve nerede satacağınızı ve Starfield kaçak mallarını gerçek bir korsan gibi nasıl kaçıracağınızı bilmek iyi bir fikirdir. Çünkü bunlarla yakalanırsanız tutuklanabilirsiniz.

Starfield kaçak mal nerede satılır?

Starfield kaçak mallarını aşağıdaki konumlarda bulunan bir Trade Authority mağazasında satabilirsiniz:

  • The Key space station, Kryx
  • The Den space station, Wolf
  • Akila City on Akila, Cheyenne
  • Cydonia on Mars, Sol
  • Neon on Volii Alpha, Volii
  • New Atlantis on Jemison, Alpha Centauri

 

Gördüğünüz gibi, Starfield içerisinde kaçak mal satabileceğiniz birçok yer var. Ancak açıklayacağımız gibi, Key ve Den en iyi seçeneklerdir. Bunlar Starfield'da yasadışı mal satmak için mükemmel yerler. Fakat, birkaç yer hariç hepsinde taramalara karşı dikkatli olmalısınız. Örneğin, Yeni Atlantis'e girdiğinizde bir uyuşturucu taraması yapılır. Eğer tespit edilirseniz, yasadışı mallarınıza el konulur ve para cezasına çarptırılırsınız.

Trade Authority satıcısını kullanmak için önce Alpha Centauri'nin kuzeydoğusunda bulunan The Den uzay istasyonuna yanaşmalısınız. Ancak, Wolf yıldız sistemine doğru yol aldıysanız. Burası Starfield'da yasadışı mal satmak için en iyi yerdir. Çünkü oyunun başlarında Wolf'a girişte taranmadan ulaşabilirsiniz.

Ancak Starfield UC Vanguard fraksiyonu hikayesine zaten başladıysanız veya Crimson Fleet'i bağımsız olarak keşfettiyseniz, Anahtar yasadışı mal satmak için en iyi yerdir. Bunun nedeni, şu anda Crimson Fleet korsanlarının operasyon üssü olan The Key'in aynı zamanda tam bir Trade Authority satıcısına sahip olması ve sizi kaçak mallar için taramayacak olmasıdır. Sonuç olarak, The Key'e girdiğinizde yakalanma ve kaçak mallarınıza el konulması tehlikesi yoktur. Yerleşik bir nüfus oldukları için sizi durdurmaya çalışmamaları mantıklı.

Starfield kaçak mal nasıl pazarlanır?

Önemli şehirlerin iniş bölgelerinde ve The Key uzay istasyonu, Kryx ve The Den uzay istasyonu, Wolf gibi evrendeki diğer önemli yerlerde bulunan bir Trade Authority satıcısına gitmeniz gerekir. Kioskların kaçak mal kabul etmeyeceği unutulmamalıdır; sadece yasal Trade Authority mağazaları kabul eder. Neyse ki, eşyalarınızı rehin vermek için olağandışı adımlar atmanız gerekmiyor. Sadece satıcıya yaklaşın ve tıpkı diğer eşyalarda yaptığınız gibi satış yapın.

Üzerinizde aşırı miktarda kaçak mal varsa, her satıcının stokunda yalnızca belirli sayıda Kredi bulunacağından biraz dolaşmanız gerekir. İyi haber şu ki, bir satıcının stoğu gezegene bağlı olarak her 24-48 oyun içi saatte bir sıfırlanır. Ayrıca, bir bankta veya bir yatakta ne kadar sürerse sürsün bekleyerek Kredilerini yenilemenize olanak tanır. Eğer evrende vızır vızır dolaşmak size göre değilse tabii. O çantayı elde etmek için ayrılan süre geçtikten sonra eşyaları piyon olarak satmaya devam edin.

Starfield yasa dışı faaliyetler

"Starfield kaçak malları" olarak bilinen yasadışı, nadir eşyaları satıcılara kaçırmalısınız. Çünkü güvenlik fark ederse bunlara el koyacaktır. Ancak kaçak mal satışları son derece kârlı oluyor.

Çalıntı sanat eserleri ve hasat organlar gibi kaçak mallar, satabileceğiniz nadir yasadışı ürünlerdir. Dünyada ve envanterinizde sarı bir simge ile tanımlanırlar. Bununla birlikte, varışta gezegenler ve yerleşimler geminizde kaçak mal arayacaklardır. Bu nedenle nasıl kaçakçılık yapacağınızı ve kaçak malları nasıl başarılı bir şekilde satacağınızı öğrenmelisiniz. Taramayı geçemezseniz ve geminizde yasa dışı eşyalar bulurlarsa muhafız gemileri sizi tutuklamaya çalışacak veya size saldıracaktır; bu da "kolay" parayı kaybedeceğiniz anlamına gelir.

Kişisel envanterinizde kaçak mal varsa, muhafızlar tarafından her zaman yakalanacağınızı unutmamak önemlidir. Sonuç olarak, korsanlık yoluyla para kazanmaya çalışmadan önce geminizi yükseltmelisiniz. Crimson Fleet fraksiyonuna mensupsanız, Kaçakçılık görevi de Starfield Görev Panosunda var. Filo için yasa dışı mallar getirmeniz gerekecek. Bu yüzden yakalanıp görevde başarısız olmak istemezsiniz.

Starfield yasadışı mallar nasıl kaçırılır?

Deception becerisini alın ve Starfield içerisinde kaçak mal kaçırmak istiyorsanız gezegenlere ve sistemlere girerken taramaların etkinliğini azaltmak için geminizi korumalı kargo ambarları ve tarama bozucularla yükseltin. Taramaların size karşı etkinliğini azaltmanın bir yolu da geminizde daha az kaçak mal bulundurmaktır. Ancak bunu yapmak yaptığınız herhangi bir kaçakçılık operasyonunun potansiyel kârını azaltacaktır. Bunun yerine, Starfield gemilerinize ve özel Starfield becerilerinize yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle, Deception becerisi, genel olarak en iyi Starfield becerilerinden biri olmamasına rağmen, kaçakçılık ve yasadışı mal satmayı çok daha basit hale getirmek için idealdir. Aldatma, düşman kaçak mal taramalarının etkinliğini 1. rütbede %10, maksimum rütbede ise %50 oranında azaltır. Elbette en az bir beceri puanına mal olacaktır. Ancak başarılı bir şekilde kaçakçılık yapma şansınızı artırmanın kolay ve etkili bir yoludur.

İkinci olarak, fark edilme olasılığını azaltmak için Starfield gemi özelleştirmesini kullanmak çok önemlidir. Scan Jammer ve Shielded Cargo yükseltmelerinin her ikisi de geminizin kargosunu taramalardan koruyacaktır. Kargonuzun tamamı yasadışı olsa bile, tamamen etkili değildir. Ancak bonus önemlidir.

Bu nedenle, kaçak mallarınızı Shielded Cargo ambarında tuttuğunuzdan ve varlığını toplam kargonuzun %30'undan fazla olmayacak şekilde sınırladığınızdan emin olun. Herhangi bir düşman taramasının etkinliği bu arada bir Scan Jammer tarafından azaltılacaktır. Bu şekilde, tespit edilmekten kaçınmak ve yasadışı malları satmak için bir Trade Authority ile temasa geçmek çok daha kolay olacaktır.

Önemli yerleşim yerlerindeki gemi satıcılarını kontrol etmek veya yüksek kalibreli gemileri çalmak, Shielded Cargo ambarını ve Scan Jammer'ı elde etmenin en iyi iki yoludur. Özellikle nadiren satışa sunulduklarından, kıtlıkları nedeniyle bu yükseltmeleri elde etmeniz biraz zaman alacaktır. Bununla birlikte, bir gemide bunlardan biri veya her ikisi zaten takılıysa, gemiye binebilirsiniz ve çalabilirsiniz.

Starfield kaçak eşyaları nasıl farmlanır?

Olympus sistemindeki Nesoi yörüngesindeki terk Almagest uzay istasyonu en iyi Starfield kaçak mal kasma yerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu konumda alınıp satılabilecek yasadışı mallarla dolu birkaç konteyner bulunmaktadır.

Almagest uzay istasyonuna girdikten sonra bölgenin derinliklerine gidin ve bara geldiğinizde asansörü orta kata çıkarın. Burada bir dizi konteyner içeren küçük bir oda bulunabilir, bunlardan bazılarını açmak için Starfield kilit açma gerekir. Bu konteynerlerin içinde sıklıkla kaçak mal olur. Burası Starfield jackpot kombinasyonunun olduğu yere yakın olacak.

Uzay istasyonuna girmeden önce oyunu daha zorlu hale getirirseniz daha iyi ganimet elde edersiniz. Yine de içeri girdikten sonra, normal zorluk seviyenize dönebilirsiniz. İçerideki düşmanların zor olduğu göz önüne alındığında, bu yöntemi de kullanmanızı tavsiye ederiz.

Starfield'da kaçak mallarla yakalanırsanız ne olur?

Starfield oynarken kaçak mal ile yakalanırsanız, eşyalarınıza el konulmasının yanı sıra para cezası ödemeniz veya hapiste zaman geçirmeniz gerekecektir. Cezadan kaçınmak için kaçmayı deneyebilirsiniz veya güvenliğe rüşvet verebilirsiniz.

Yasadışı maddelerle yakalanmak o kadar da kötü değildir. Cezayı karşılamaya yetecek kadar krediniz varsa çok fazla kesinti olmadan devam edebilirsiniz. Değilse, cezanızı çekmek için hapiste kısa bir süre geçirebilirsiniz.

Para cezası ödemekten veya hapse girmekten kaçınmak istiyorsanız, kaçarak veya güvenliği ödeyerek cezadan kaçınmaya çalışabilirsiniz. Kaçmak kulağa en cazip gelse de, bunu yapmak başınıza bir ödül konmasına neden olacaktır, bu da sadece ilk para cezasını ödemekle eşdeğerdir.

Güvenliğe rüşvet vermek çok daha iyi bir stratejidir. Bunun için Müzakere becerisine ihtiyacınız olacak. Başarısız olsa ve yine de size paraya mal olsa da, bu daha ağır cezalar almaktan kaçınmak için iyi bir yoldur. Uzay korsanı olmak istiyorsanız Müzakereye yatırım yapmak akıllıca bir harekettir.

Starfield'da kaçakçılık yapmak ve kaçak mal satmak faydalı mıdır?

Bu sorunun kısa cevabı evet. Ne kadar para kazanılabileceği göz önüne alınmalı. Bu şartlarda, Starfield'da kaçakçılık yapmak ve yasadışı mal satmak zahmete değer. Yakalanmamak ve becerilere ve gemi yükseltmelerine yaptığınız yatırımın boşa gitmesini önlemek için önce gerekli yatırımları yapmalısınız.

Ancak bir kez hazır olduğunuzda, kaçakçılık "işini" başarıyla yürütebilirsiniz. Sonra, yasadışı mallar satarak istikrarlı bir kredi akışı sağlayabilirsiniz. Önemli olan nereye bakacağınızı bilmektir. Bu nedenle yukarıda bahsedilen gibi kaçak mal çiftliklerine göz kulak olmak yasadışı mal akışının devam etmesini sağlayacaktır.

Starfield kaçak mal rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok farklı yazı mevcut. Dahası, her geçen gün sitemize daha fazla içerik ekliyoruz. Bu yüzden, kesinlikle takip etmenizi öneririz. Sitemiz üzerinde Starfield rehber yazıları için bir ana sayfa şu anda mevcut değil. Fakat, ilerleyen günlerde böyle bir sayfamız da sizlerle birlikte olacaktır. Şimdi, biz size iyi oyunlar dileyelim ve oyunla sizi baş başa bırakalım.

Bütün bunlar dışında, Valorant Crosshair yazımız da kesinlikle dikkatinizi çekecektir. Ayrıca, PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri de işinizi göreceğini düşündüğümüz bir yazımız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.