Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.09.2023

Starfield içerisinde gemi nasıl satılır? Gemileri çalma, satın alma ve satma seçenekleri oyun içerisinde sizi bekliyor. Bu yüzden, Starfield'da gemilerin nasıl satılacağını bilmeniz büyük oranda faydalı olacaktır. Birkaç gemiden kurtulmak iyi bir fikirdir. Çünkü tüm gemilerden oluşan bir filoyu yönetmek tam bir kabus olacaktır. İşte Starfield oynarken gemi satmak için ihtiyacınız olan tüm bilgiler. Ayrıca, çalıntı gemilerin nasıl satılacağı da dahil, çünkü bu biraz farklı.

Starfield gemi nasıl satılır?

Starfield'da, tüm önemli şehirlerin iniş pisti alanının yakınında bulunabilen bir Ship Services Technician ile konuşmalısınız. Ticarete başlamak için, burada hangi gemileri sattıklarını seçin ve ardından kendi filonuzdan seçim yapmak için "Sat" düğmesine tıklayın.

Ship Services Technicianların giydiği parlak sarı ceket ve şapka onları kolayca fark etmenizi sağlar. Ayrıca Jemison'daki New Atlantis gibi birçok büyük şehirdeki iniş alanlarının yakınındadırlar.

Geminin ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak, onu satarken önemli miktarda kredi alırsınız. Örneğin, daha fazla yükseltmeye sahip daha yüksek kaliteli gemiler, giriş seviyesi Frontier geminizden daha yüksek bir fiyat getirecektir. Bu yüzden, Starfield gemi satışı konusunda buna da dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Ancak ana geminizi satamazsınız. Bu gemiyi Ship Services Technician'daki gemi editöründen seçmelisiniz çünkü seyahat ederken birincil geminiz bu olacaktır. Elde ettiğiniz geliri yeni bir gemi satın almak için kullanmayı planlıyor olsanız bile, yalnızca bir geminiz varsa satamazsınız çünkü bir gemiye erişiminiz olmayacaktır.

Birden fazla geminiz varsa ancak ana geminizi satmak istiyorsanız farklı bir gemi seçmeniz gerekecektir. Ship Services Technician ile konuşun ve ana geminizi değiştirmek için gemilerinizi değiştirme seçeneğini seçin. Buradan gemi filonuza göz atın, ardından farklı bir Ana Gemi seçmek için sağ alttaki kontrolleri kullanın. Bir zamanlar ana geminiz olan gemiyi daha sonra ticaret menüsüne geri dönerek satabilirsiniz.

Starfield çalıntı gemi nasıl satılır?

Starfield'da çalıntı gemileri satmak için öncelikle gemiyi bir Ship Services Technician'a kaydettirmeniz gerekir. Bunu yapmak için ticaret menüsüne girin, ardından satmadan önce sağ alttaki kontrolleri kullanarak çalıntı gemiyi kaydedin.

Ancak dikkatli olun; çalıntı gemileri kaydettirmek çok fazla krediye mal olur ve bu da elde edilen kazancı azaltır. Korsan olmak bazı oyuncular için fazlasıyla çekici. Ancak, Starfield Crimson Fleet fraksiyonuna girmek gibi bir şansınız var. Bu, gemi çalmayı ve onları satmayı Starfield'da para elde etmek için oldukça zayıf bir yol haline getiriyor.

Çalıntı gemileri satmanın aksine, Starfield kaçak malları elde edip satmak çok daha kârlıdır. Gemileri satmak, size sadece küçük bir miktar para kazandıracak olsa da filonuzun boyutunu küçültmek istiyorsanız faydalıdır.

Starfield'da gemi satmaya değer mi?

Peki, Starfield gemi satma özelliği kullanmaya değer mi? Eğer satmak istediğiniz gemiden daha iyi bir geminiz varsa, Starfield'da gemi satmak faydalı olacaktır. Fazladan gemileri daha fazla kredi karşılığında güvenle satabilirsiniz. Çünkü Starfield personeliyle dolu birden fazla gemiye sahip olmak, özellikle de paranız azsa, çok az amaca hizmet eder. Ticaret gibi belirli Starfield becerilerini kullanırsanız kazancınız artacaktır.

Ancak bir kez daha, çalıntı gemileri satmak hayal edebileceğiniz kadar kârlı değildir. Geminin çalıntı olduğu göz önüne alındığında, peşin bir yatırım yoktur. Ancak çalıntı gemileri satmak için pahalı bir kayıt sürecinden geçmeniz gerekir. Bu da potansiyel kârları azaltır.

Starfield gemi satma rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok farklı yazı mevcut. Dahası, her geçen gün sitemize daha fazla içerik ekliyoruz. Bu yüzden, kesinlikle takip etmenizi öneririz. Sitemiz üzerinde Starfield rehber yazıları için bir ana sayfa şu anda mevcut değil. Fakat, ilerleyen günlerde böyle bir sayfamız da sizlerle birlikte olacaktır. Şimdi, biz size iyi oyunlar dileyelim ve oyunla sizi baş başa bırakalım.

Ayrıca, PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri yazımızı ve Valorant Crosshair yazılarımızı da tavsiye ederiz. Çünkü, bu yazılarımız sadece bahsi geçen oyunlarda işinizi görmez. Aynı zamanda, diğer oyunlarda da kendinize iyi bir isim ve nişangah seçmenize de yardım eder.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.