Stardew Valley çoklu oyuncu güncellemesinin çıkış tarihi açıklandı

Stardew Valley çoklu oyuncu güncellemesinin çıkış tarihi açıklandı

Balık tutmaktan daha eğlenceli bir şey varsa o da arkadaşınızla birlikte balık tutmaktır.

Çiftlik sahibi olduğunuz oyun Stardew Valley ilk başlarda çok ön yargılı bir kitleye sahipken bunu dağıtmayı başardı. Oyuncusundan para kopartmaya çalışan kalitesiz çiftlik oyunlarından ötürü bu ön yargıya sahip oyun Stardew Valley, daha derin oynanış yapısı, oyun alanındaki hemen hemen herkesle ve her şeyle etkileşime girilmesini sağlayan imkanı ile öne çıkmayı başarmıştı. Fakat oyuncuların istediği bir numaralı şey, çoklu oyuncu modu ile arkadaşlarıyla birlikte bu çiftliği düzenlemek, insanlarla muhabbet etmek ve ürünleri hasat etmek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Stardew Valley çoklu oyuncu güncellemesinin çıkış tarihi açıklandı

Stardew Valley çoklu oyuncu güncellemesinin çıkış tarihi açıklandı

Geliştirici ekip ConcernedApe bu isteğe kayıtsız kalamadı. Açık beta sürecinden geçen çoklu oyuncu seçeneği oyun içerisinde bir opsiyon olarak eklenecek ve tam sürümün içerisinde dahil olacak. Geliştirmekte olan güncellemenin tarihi ise belli. Stardew Valley çoklu oyuncu seçeneği 1 Ağustos 2018 için yalnızca PC’ler için oyuna gelecek. Oyunun çıkış yaptığı diğer platformlar; PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için ise çoklu oyuncu güncellemenin en kısa süre içresinde geleceği belirtilmiş.

Her ne kadar şu an sadece PC platformundaki arkadaşlar birlikte portakal toplayıp zindan temizlese de, oyun çoklu oyuncu seçeneği ile birlikte bir takım yeniliklerle içeriyor. Bu yeniliklerin başını ise elbette iletişim kurabilmeniz için bir mesaj kutusu ve emojiler oluşturuyor. Geliştirici ekibin bildirdiğine göre 200 adet emoji eklenecek. Sizde arkadaşlarınızla birlikte dünyanın keşmekeşliğinden biraz kaçmak istyorsanız Humble Store’dan ve Steam’den satın alabilirsiniz.

Stardew Valley çoklu oyuncu yenilikleri

  • Mesaj kutusu ve emojiler: Renklendirilmiş mesaj kutunuz ve 200’e varan emojilerle arkadaşlarınızla iletişim halinde olun. Gerekirse onlara hasat zamanı geldiğini hatırlatın, zindanda yardıma ihtiyacınızın olduğunu söyleyin ya da sadece nasıl hissettiğinizi gösterin.
  • Evlilik çoklu oyuncu seçeneğine göre tekrardan düzenlendi. Sevdiğiniz kişi tavlamak için bin bir takla atın, ona yüzükler ve değerli eşyalar hediye edin. Fakat arkadaş bildikleriniz size ihanet edebilir! Eşinizin aklını çelip boşanmanıza neden olarak kendisi için bir evlilik seremonisi düzenleyebilir.
  • Ayarlanabilir zorluk çoklu oyuncu için tekrardan düzenlendi. El, elden üstündür. İşte tam da bu yüzden oyuncular çevrim içi çiftlikleri zorluğunu istedikleri gibi değiştirebilecek.
  • Oyuna dahil olan herkes çiftçilik, madencilik, balıkçılık ve canavar savaşlarına dahil olabilecek. Böylelikle birlikçe çalışarak hem zorlukların üstesinden daha kolay hem de daha kısa süre içerisinde gelebilirsiniz.
  • Sizinde dahil olmanızla birlikte en fazla 4 oyuncuya ev sahipliği yapın. İsterseniz kaldığınız yerden isterseniz baştan başlayarak arkadaşlarınıza davet gönderin ve size katılmalarını bekleyin.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.