Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 15.03.2021

İsmi anıldığında bile ortamda tartışma çıkaran Star Citizen, 350 milyon dolar değerinde bağış topladığını açıkladı. Oyunun resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, kullanıcılar tarafından yapılan bağış miktarının 351.026.475 dolar değerine ulaştığı söylendi. Oyun, Haziran 2020 tarihinde 300 milyon dolar bütçeye ulaşmıştı. Gerçekten, söylenen rakamlar dudak uçuklatacak cinsten. Tüm bunlara rağmen, oyun için hala herhangi bir çıkış tarihi veya çıkış tarihine dair ipucu bile verilmedi.

Star Citizen kullanıcılardan 350 milyon dolar bağış aldı

İlk kitle fonlaması kampanyasının başlamasının ardından, sekiz yıldan fazla bir süre geçti. Yine de Star Citizen için herhangi bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak, oyunun bazı bölümleri, oyunun erken erişim formunda yayımlandı. Oyunun tek oyunculu kısmı olan Squadron 42, hala geliştirme aşamasında ancak onun için de bir çıkış tarihi bulunmuyor. Star Citizen ve geliştirici ekibin önemli isimlerinden Chris Roberts, yaşanan bu olaylar sebebiyle yıllardır hedef tahtasında duruyor. Geliştirici ekip, bütün paranın oyunu geliştirmek için harcandığı konusunda ısrarcı.

Geliştirici ekip Cloud Imperium Games, kasalarına giren parayı gerçek zamanlı olarak kullanıcılarla paylaşıyor. Sadece Kasım 2020 tarihinden günümüze kadar, 30 milyon dolar civarında para toplandı. Star Citizen, en baştan beri hedeflediği bağış çıtasını yüksek tuttu. Böylece, 2012 yılı sonuna kasalarına 6 milyon dolar para girmiş oldu. Star Citizen, şu anda alfa 3.12 sürümünde. Cloud Imperium Games, oyunun 2021 yılının sonunda alfa 3.16 sürümüne ulaşacağını tahmin ediyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.