Square Enix, tekli oyuncu temelli oyunlara yatırım yapmaya devam edecek

Square Enix, tekli oyuncu temelli oyunlara yatırım yapmaya devam edecek

Bize soracak olursanız, bu açıklamalar arasında yeni Tomb Raider oyunu hakkında bazı bilgiler de saklı.

GameCentral ekibi ile bir röportaj gerçekleştiren Square Enix ekibinin patronu, bahsettiğimiz bu röportajda tekli oyuncu temelli video oyunlarından bahsetti. Yosuke Matsuda isimli CEO, yaptığı açıklamada, şirketlerinin bu tip oyunlara yatırım yapmaya devam edeceğini, oyuncuların istekleri doğrultusunda hareket edeceklerini belirtti. Eğer dilerseniz haberimizin devamından, yapılan açıklamaların detaylı haline de göz atabilirsiniz efendim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Square Enix, tekli oyuncu temelli oyunlara yatırım yapmaya devam edecek

Yosuke Matsuda öncelikle Games as a Service modeli hakkında konuştu ve kendisi, “Games as a Service terimi bence oldukça farklı anlamlara sahip olabilir. Uzun bir zamandır oyuncular, ganimet kutularından ve bu kutuları doğru kullanmayan insanlardan bahsediyor. Bu sayede Games as a Service, genel olarak kötü bir şeymiş gibi görünüyor. Fakat bizim için bu terim, oyuncuların bizim oyunumuzu uzun süre oynaması ve oynarken de uzun süre boyunca keyif alması demek. Tekli oyuncu temelli oyunlar için de bu model geçerli olabilir. Oyunu piyasaya sürersiniz ve oyun için içerik eklemeye devam edersiniz.” dedi.

Square Enix şirketinin patronu, tekli oyuncu temelli oyunlar hakkında da, “Biz kesinlikle yeni tekli oyuncu temelli video oyunları yapmaya devam edeceğiz. Özellikle şimdi piyasada daha çok platform var ve bu şekilde oyunumuzu, daha da fazla insana ulaştırabiliriz. Mesela mobil platformlar. Bizler bu platformlara sadece ücretsiz oyunlar sunmuyoruz. Tekli oyuncu temelli oyunlar da sunuyoruz. Bir diğer elde de Nintendo Switch var. Bizce bu konsol, tekli oyuncu temelli video oyunları için oldukça güzel bir platform.” dedi.

Peki, tüm bunlar yeni Tomb Raider oyunu için ne anlama geliyor? Bildiğiniz üzere bu serinin geliştirici ekibi, 2018 senesinde yeni bir Tomb Raider oyununun duyurulacağı, bu duyurudan hemen sonra da oyunun piyasaya sürüleceğini belirtmişti. Geliştirici ekip, bu duyurunun büyük bir video oyunu etkinliğinde gerçekleşeceğini de söylemişti. Bu yüzden bizler, E3 2018 etkinliğinde bahsi geçen duyurunun yapılacağını tahmin ediyoruz. Her neyse, sizlere bu yeni Tomb Raider oyunu hakkında bilgiler verirken, bu oyunun bölüm bölüm piyasaya çıkabileceğini de söylemiştik. Life is Strange veya Telltale Games ekibinin oyunları gibi yani.

Şimdi ise bizlerin bu tahmini, Square Enix ekibinin yeni açıklamaları ile biraz desteklenmiş oldu. Şirketin patronunun, Games as a Service modeli hakkında yaptığı açıklamalar, şirketin bu modeli aktif olarak kuıllanacağını zaten gösteriyor. Ayrıca bu açıklamada, tekli oyuncu temelli video oyunları için de bu modelin kullanılacağı söyleniyor. Ardından da, tekli oyuncu temelli oyunun piyasaya sürülüp, sürekli yeni içerikler ile destekleneceği söyleniyor. Peki, bu nasıl yapılabilir? Tabii ki bölüm bölüm piyasaya oyun sürme mantığı ile yapılabilir. Umuyoruz ki Square Enix ekibi, Tomb Raider serisine böyle bir şey yapmaz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.