Sony, önümüzdeki 3 yıl içerisinde yeni bir konsol beklemediğini açıkladı

Sony, önümüzdeki 3 yıl içerisinde yeni bir konsol beklemediğini açıkladı

Bu konu hakkındaki açıklamaları da gayet mantıklı aslında.

Günümüzün en çok tartışılan konularından biri de, Sony tarafından piyasaya sürülmesi beklenen PS5’ın ne zaman sürülecek olması. İnternet üzerinde bulunan birçok internet sitesi üzerinde tahminler, söylentiler ve daha fazlasını bulmak mümkün. Hatta, oyun aleminde ismi olan analistlerden dahi birtakım tahminler duymuştuk. Fakat ne yazık ki bu zamana kadar Sony ekibi hep PS5 hakkındaki sessizliğini korumuştu. Neyse ki, en sonunda resmi bir açıklama yaptılar ve en azından gelecek konsol hakkındaki beklentilerimiz biraz daha şekillenmiş oldu.

Sony, önümüzdeki 3 yıl içerisinde yeni bir konsol beklemediğini açıkladı

Sony, PS5 planları ile ilgili açıklamalarda bulundu

İnternet üzerinde birçok internet sitesinin tahminler yürüttüğünü zaten belirtmiştik. Hatta biz de, bu konu hakkında birtakım yazılar paylaşmıştık. Analistlerin tahminlerinden yola çıkarak, zaten en az 2020 yılına kadar bir PS5 göremeyeceğimizi biliyorduk. Sony tarafından yapılan, “Önümüzdeki 3 yılımızı bir sonraki adım için hazırlanmak için, gelecekte daha yükseğe atlayabilmek amacıyla eğilmek için kullanacağız.” açıklamaları, gelecek konsol ile ilgili planlarını fazlasıyla özetler nitelikte.

Sony ekibinin gelecek 3 yılını hazırlanmak için kullanmayı hedefliyor olması, gelecek konsolun bayağı sağlam bir cihaz olarak karşımıza çıkacağı anlamına geliyor. Zaten, sektörün liderlerinden biri olan bir şirketten de başka bir şey beklemezdik. Bu durum aynı zamanda, en azından 2021 yılına kadar bir PS5 haberi duymayacağımız anlamına da geliyor. Belki, PS5 konsolunun zamanı gelene kadar, PS4 platformu için en az God of War kadar kaliteli yapımlar çıkararak oyuncu kitlesini daha da mutlu etmeyi başarabilirler. Bakalım, zaman ne gösterecek?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.