Sony, elektronik spor işine el atıyor

Sony, elektronik spor işine el atıyor

Bakalım konsola özel oyunlar gibi muhteşem oyunlar mı gelecek?

PlayStation konsoluna özel geliştirdiği oyunlar vasıtasıyla, konsol piyasasını domine eden Sony firmasının, rekabetçi oyunlar konusunda sönük kaldığını söyleyebiliriz. Özellikle elektronik spor müsabakalarında tercih edilen oyunlar geliştirmekte sıkıntı yaşayan Sony şirketi, bu duruma da el atıyor. Şirket tarafından verilen iş ilan vasıtasıyla; elektronik spor konusunda tecrübeli bir rekabetçi oyun direktörü aradığını görüyoruz. Aşağıda aranılan kişi için verilen şartları gördüğünüzde; şirketin, elektronik spor piyasasına sağlam bir giriş yapmak istediği anlaşılacaktır. Gerçi biraz geç kaldılar gibi görünüyor ama şirket bünyesinde geliştirilen konsola özel oyunları hatırladığımızda, yine en iyisini yapmak için uğraşacakları kanısını varıyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sony, elektronik spor işine el atıyor

Yeni Sony oyun müdüründen beklenenler ve aranan özellikler.

Yayımlanan ilanda rekabetçi oyunculuk ve elektronik sporların günümüzdeki yer hakkında yer verilirken, aranan kişiden neler beklendiği belirtiliyor. Bu kişiden; mücadele içeren oyunlar konusunda genel strateji oluşturulması ile birlikte, geliştirmelerden de sorumlu olması bekleniyor. Sony şirketi ayrıca iş ilanındaki pozisyon için, bölgesel faaliyetlerin koordinasyonundan, küresel sponsorlukların etkinleştirilmesine kadar tüm elektronik spor faaliyetlerinde etkin olunacağı bilgisini veriyor. İşe alınacak rekabetçi oyun direktörünün bir başka görevi ise konuyla ilgili alt yapıyı oluşturmak olacak. Bu altyapı kavramının içinde; kaynak ihtiyaçlarının belirlemesi ve tahsis edilmesi, küresel veya bölgesel idare ve bazı ortaklıkları organize etme gibi işlemler bulunacak.

İlanda, rekabetçi oyun direktörü olabilecek kişilerde aranılan özelliklerden de bahsedildi. Bu özelliklere göre bu kişi video oyunun endüstrisinde en az 8 yıllık deneyime sahip olmalı. Ayrıca bu kişinin, rekabetçi oyunların geliştirilmesi konusunda bilgisi bulunmalı ve bu alanda güçlü bir iletişim ağına sahip olmalı. Sony tarafından istenilen diğer özellikler; iş modelleri oluşturma deneyimi, güçlü sunum becerisi, kanıtlanmış yönetim başarısı. Ayrıca bu kişinin, güçlü mali zekaya, mükemmel yazılı ve sözlü iletişim becerisine sahip olması gerekiyor. Bakalım sürecin devamı nasıl işleyecek? Sony, oyun konsolarına özel rekabetçi oyunlar mı geliştirecek, yoksa mevcut elektronik sporları için zemin mi oluşturacak? Tüm bu soruların yanıtlarını ileride göreceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.