Sony artık birinci parti oyunlarına daha da fazla önem verecek

Sony artık birinci parti oyunlarına daha da fazla önem verecek

İşte duymak istediğimiz güzel cümleler.

Sony Interactive Entertainment ekibi yayımladığı yeni bir basın bülteni ile, şirket içerisinde yapılan bazı değişikliklerden bahsetti. Bu değişiklikler genelde insanların çalışma pozisyonları, kimin, kime ve nereye rapor verdiği ile alakalı idi. Ayrıca bu açıklamalarda şirket, bazı odak noktalarından da bahsetti. Genel olarak özetlemek gerekirse, Sony Interactive Entertainment şirketi içerisinde yapılan yeni değişiklikler, şirketin birinci parti video oyunlarına daha fazla odaklanabilmesi için yapılıyor. Bundan daha olumlu bir şey olabilir mi hayatta? Sony ve birinci parti oyunları zaten PlayStation kullanıcıları için bir cennet niteliğinde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sony

Yapılan açıklamalara göre Sony Interactive Entertainment, şimdikinden çok daha etkileyici, şimdikinden çok daha büyük birinci parti video oyunları geliştirecek. Bu video oyunları muhtemelen PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro neslini güçlü bir şekilde kapatıp, aynı güçte PlayStation 5 neslini açacaktır. Günümüzde video oyunlarına olan ilgi, her geçen gün artıyor ve bu noktada şirket, konsollarını satabilmek için daha da başarılı video oyunları yapmak istiyor. Oldukça normal bir durum bizce.

Yapılan açıklamaların devamında, daha önce de bahsettiğimiz pozisyon değişikliklerinden bahsediliyordu. Mesela artık şirketin birçok pazarlama bölümü direkt olarak Jim Ryan ismine rapor verecek. John Kodera ise bu işte Jim Ryan’a destek olacak. Bu iki ismi belki bilmiyor olabilirsiniz, buna pek şaşırmayız. Şimdi bildiğiniz bir isimden bahsedelim: Shawn Layden. Sony Interactive Entertainment global şirketlerinin patronu olan Shawn Layden, yapılan açıklamalara göre artık daha yoğun bir şekilde birinci parti video oyunları üzerinde etkili olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.