Avatar
Yazar: Berkay Dağlı, Editör Yazım tarihi: 05.12.2023

Geçen yıl önemli bir oyun sızıntısıyla ortaya çıkan fragman, yeni bölümün Miami'de geçeceğini ve bir çift kahramanın (seri için ilk kez biri kadın) rol alacaklarını doğruluyor. Rockstar, Salı günü GTA 6'nın fragmanını çıkarması bekleniyordu. Bununla birlikte, Pazartesi günü Rockstar, tanıtım videosunun düşük çözünürlüklü ve ağır filigranlı bir kopyasını hemen yükleyen anonim bir X hesabı tarafından zorlandı. Neyse ki, artık GTA 6 fragmanı resmi olarak bizlerle.

GTA 6 fragmanı resmi olarak çıktı

Fragmanı yayınlayan hesap X tarafından yasaklandı ve Rockstar fragmanın resmi bir kopyasını yayınladı ve, "Fragmanımız sızdırıldı, lütfen gerçeğini YouTube'dan izleyin" dedi." Ana şirket Take-Two tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre GTA 6 ilk olarak PlayStation 5, Xbox Series X ve S için çıkacak, ancak PC hakkında hiçbir şey söylenmiyor.

Bu, Grand Theft Auto V ve IV'ün konsollarda piyasaya sürülmesinden yıllar sonra PC portunun çıkması nedeniyle beklenmedik bir durum değildir. PR, Grand Theft Auto VI'yi, Take-Two'nun "Grand Theft Auto serisinin şimdiye kadarki en büyük, en sürükleyici evrimi" olarak tanımladığı, "Vice City ve ötesinin neonla ıslanmış sokaklarına ev sahipliği yapan" Leonida eyaletinde oynamayı planlıyor. Rockstar Games'in kurucusu Sam Houser, "Grand Theft Auto VI, son derece sürükleyici, hikaye odaklı açık dünya deneyimlerinde mümkün olanın sınırlarını zorlama çabalarımızı sürdürüyor. Her yerdeki oyuncularla bu yeni vizyonu paylaşabildiğimiz için çok heyecanlıyız." dedi. Şimdi, GTA 6 fragmanı ile sizi baş başa bırakalım.

Geçtiğimiz ay Rockstar Games, şirketin 25. yıldönümü nedeniyle Aralık ayında GTA 6'nın ilk fragmanının yayınlanacağını açıkladı. GTA 6 fragmanı sayesinde de bir sürü yeni bilgi edinmiş olduk. Biraz da, öğrendiklerimizin detaylarına bakalım.

GTA 6 fragmanı ile ne gördük?

GTA 6’nın ilk fragmanı, Tom Petty’nin “Love Is A Long Road” şarkısı eşliğinde, Jason ve Lucia adlı iki ana karakterin Vice City’de - Grand Theft Auto’nun Miami, Florida versiyonu - ve ötesinde farklı bir Amerikan rüyasının peşinde koştuklarını gösteriyor. Vice City, GTA hayranlarına tanıdık bir yer, ancak GTA 6’da radikal bir şekilde farklı görünüyor; bu sefer, oyuncular, iki önceki Grand Theft Auto oyununda keşfedilen stilize 1980’ler versiyonu değil, modern bir bağlamda soygunlar, kaçırma ve yaramazlıklar yapacaklar. Yeni Grand Theft Auto kesinlikle çağdaş; fragman boyunca güçlü bir TikTok ve Instagram Live sunumu var, ancak bu öğenin oynanışa nasıl yansıyacağı belli değil. Rockstar, sokak seviyesindeki kaosun yanı sıra, çeşitli yerleri ve estetikleri de gösteriyor; haber bültenleri, güvenlik kamerası görüntüleri ve polis vücut kamerası videosu gibi görünen şeyleri görüyoruz. Sokaklar ve plajlar NPC’lerle dolu ve vahşi hayat canlı; flamingolar, timsahlar, köpekler, tangalı emekliler… Yerler de çeşitli; şehir merkezi ve plajların yanı sıra, GTA 6’nın Everglades ve Key West versiyonunu da görüyoruz.

GTA 6 fragmanı sayesinde öğrendiklerimiz bu kadardı. Bütün bunlar dışında, GTA 6 ile ilgili şu ana kadar öğrendiklerimize bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, GTA 6 hakkında bildiğimiz her şey tek bir yazı içerisinde. Daha fazla bilgi çıktıkça da güncelleyeceğiz. Şimdi, dört gözle Rockstar ekibinden daha fazlasını bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.